Grécka armáda pokračuje v odpratávaní uviaznutých áut na cestách po snehovej kalamite (video)

Grécka armáda pokračuje v odpratávaní uviaznutých áut na cestách po snehovej kalamite (video)

26.1.2022 (Webnoviny.sk) – Príslušníci gréckej armády a zamestnanci tamojšej samosprávy v stredu odstránili z ciest stovky vozidiel, ktoré po hustom snežení zostali tri dni uviaznuté v snehu pri mýtnej bráne spájajúcej Atény s medzinárodným letiskom v hlavnom meste.

Technické služby sa zároveň snažia spriechodniť zablokované cesty a sfunkčniť elektrické vedenie v niektorých častiach mesta, kde nastali výpadky prúdu.

Husté sneženie spôsobilo v Grécku mnoho problémov. Sneh spôsobil výpadky elektriny, zablokovanie diaľnic i obmedzenie prevádzky letísk. Keď sneh v pondelok zasypal Atény a veľkú časť krajiny, tisíce vodičov zostali uväznených niekoľko hodín vo svojich autách. Niektorí dokonca museli vo vozidlách i nocovať.

Identická situácia bola v uplynulých dňoch aj na gréckych ostrovoch v Egejskom mori a v susednom Turecku. V Istanbule na niektorých miestach napadlo až 80 centimetrov snehu.

Viacerí uviaznutí motoristi buď strávili noc z pondelka na utorok vo svojich autách, opustili vozidlá a išli domov pešo alebo preplneným metrom či inou fungujúcou verejnou dopravou. Niekoľko šťastlivcov, ktorých dokázali zachrániť, previezli do blízkych hotelov.

Viac k témam: Armáda, Cesty, Snehová kalamita, Sneženie
Zdroj: Webnoviny.sk – Grécka armáda pokračuje v odpratávaní uviaznutých áut na cestách po snehovej kalamite (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet