Lukašenko údajne drží stíhačky pod kontrolou, prítomnosť Wagnerovcov pri hranici NATO mu pripadá smiešna

Lukašenko údajne drží stíhačky pod kontrolou, prítomnosť Wagnerovcov pri hranici NATO mu pripadá smiešna

1.8.2023 (SITA.sk) – Samozvaný bieloruský prezident Alexander Lukašenko sa posmieval Poľsku v súvislosti s prítomnosťou žoldnierov z ruskej Wagnerovej skupiny pri hraniciach s Organizáciou Severoatlantickej zmluvy (NATO). Referuje o tom web news.sky.com.

Lukašenko povedal, že Varšava by mu mala poďakovať za to, že drží stíhačky pod kontrolou. Nešpecifikovaný počet wagnerovcov, ktorí v júni zorganizovali krátku vzburu v Rusku, sa odvtedy presťahoval do Bieloruska a začal s výcvikom tamojšej armády.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tento krok podnietil Poľsko, aby presunulo viac ako tisícku vlastných vojakov bližšie k hraniciam. Štátna tlačová agentúra Belta citovala Lukašenka, ktorý povedal na adresu Poliakov, že by sa mali modliť, aby Bielorusko držalo bojovníkov z Wagnerovej skupiny.

Inak by bez nás prenikli a rozbili Rzeszów a Varšavu. Takže by mi nemali vyčítať, mali by sa poďakovať,“ povedal Lukašenko.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bieloruský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Vzbura v Rusku – Jevgenij Prigožin (wagnerovci)
Zdroj: SITA.sk – Lukašenko údajne drží stíhačky pod kontrolou, prítomnosť Wagnerovcov pri hranici NATO mu pripadá smiešna © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet