Ministri zahraničia G20 nedosiahli konsenzus o vojne na Ukrajine, v otázke existujú „rozpory“ a rozdielne názory

Ministri zahraničia G20 nedosiahli konsenzus o vojne na Ukrajine, v otázke existujú „rozpory“ a rozdielne názory

2.3.2023 (SITA.sk) – Stretnutie ministrov zahraničných vecí krajín združených v skupine G20 v Naí Dillí sa vo štvrtok skončilo bez konsenzu o vojne na Ukrajine. Indický minister zahraničia Subrahmanjam Džajšankar uviedol, že v otázke vojny na Ukrajine existujú „rozpory“, ktoré sa nepodarilo zosúladiť, „keďže rôzne strany mali rozdielne názory“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

India, ktorá má tento rok predsedníctvo G20, musela minulý týždeň vydať kompromisné zhrnutie predsedu na záver stretnutia ministrov financií v Bangalúre, pretože Rusko a Čína boli proti spoločnému komuniké, ktoré zachovalo vyjadrenie o vojne na Ukrajine vychádzajúc priamo z minuloročného samitu lídrov skupiny v Indonézii.

India apeluje na všetkých členov roztrieštenej G20, aby dosiahli konsenzus v otázkach, ktoré hlboko znepokojujú chudobnejšie krajiny, aj keď sa širší rozkol medzi Východom a Západom o Ukrajinu nepodarí vyriešiť.

Viac k témam: Minister zahraničia, rusko-ukrajinský konflikt, Summit G20
Zdroj: SITA.sk – Ministri zahraničia G20 nedosiahli konsenzus o vojne na Ukrajine, v otázke existujú „rozpory“ a rozdielne názory © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet