Na Ukrajine padol počas vojny siedmy vysokopostavený ruský dôstojník, zabila ho nášľapná mína

Na Ukrajine padol počas vojny siedmy vysokopostavený ruský dôstojník, zabila ho nášľapná mína

4.12.2023 (SITA.sk) – Gubernátor ruskej Voronežskej oblasti Aleksandr Gusev v pondelok potvrdil, že na Ukrajine 28. novembra prišiel o život ruský generál Vladimir Zavadskij, ktorý bol zástupcom veliteľa 14. armádneho zboru ruských ozbrojených síl.

Ide už o siedmeho vysokopostaveného dôstojníka, ktorý padol na Ukrajine a Rusko to potvrdilo.

Zomrel na bojovom poste

Informuje o tom web Kyiv Idependent, ktorý cituje nezávislé ruské internetové médium Važnyje istorii. Rusko len zriedka oficiálne komentuje úmrtia svojich vysokých veliteľov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Gusev uviedol, že Zavadskij „zomrel na bojovom poste“, ale správy ruských médií z 29. novembra uviedli, že ho zabil výbuch nášľapnej míny.

Pri Iziume to nemohlo byť

Prokremeľské noviny Lenta podľa webu Kyiv Independent, napísali, že Zavadskij bol zabitý neďaleko mesta Izium v Charkivskej oblasti.

Kyiv Idependent však dodáva, že to pravdepodobne nebolo pri Iziume, keďže ide o mesto, ktoré bolo oslobodené spod ruskej okupácie vlani v septembri a leží desiatky kilometrov od frontovej línie.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Na Ukrajine padol počas vojny siedmy vysokopostavený ruský dôstojník, zabila ho nášľapná mína © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet