Nórsko reaguje na zhoršenie pandemickej situácie zákazom predaja alkoholu a zatvorením telocviční

Nórsko reaguje na zhoršenie pandemickej situácie zákazom predaja alkoholu a zatvorením telocviční

24.3.2021 (Webnoviny.sk) – Nórska vláda v reakcii na vývoj pandémie koronavírusu zakázala predaj alkoholu a uzavrela telocvične. Okrem toho rozhodla, že obyvatelia krajiny môžu do svojho bydliska na návštevu pozvať maximálne dvoch ľudí.

Minister zdravotníctva Bent Hoie povedal, že krajina zaznamenáva ohniská nákazy na nových miestach „a situácia je chaotickejšia“. Minister ďalej uviedol, že variant koronavírusu, ktorý prvý raz odhalili vo Veľkej Británii, sa šíri v Nórsku, ktoré v posledných týždňoch zažilo rast počtu prípadov ochorenia COVID-19 v hlavnom meste Oslo a v susednom regióne.

Viac o téme: Koronavírus

Rozhodnutie vlády „vyvolá reakcie na miestach, kde bolo len veľmi málo prípadov infekcie, ale musíme to urobiť,“ vyjadril sa šéf rezortu zdravotníctva. Nórska vláda vyzvala ľudí, aby pracovali z domu a zväčšili spoločenský odstup z jedného na dva metre.

Škandinávska krajina doteraz nahlásila 89 120 prípadov koronavírusu. Od začiatku pandémie ochoreniu COVID-19 v Nórsku podľahlo 649 ľudí.

Viac k témam: Koronavírus, Pandémia, pandemické opatrenia, spotreba alkoholu
Zdroj: Webnoviny.sk – Nórsko reaguje na zhoršenie pandemickej situácie zákazom predaja alkoholu a zatvorením telocviční © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet