Ruské aj ukrajinské sily postúpili na rôznych úsekoch frontu pri Avdijivke, v Doneckej oblasti pokračujú prudké boje (video)

Ruské aj ukrajinské sily postúpili na rôznych úsekoch frontu pri Avdijivke, v Doneckej oblasti pokračujú prudké boje (video)

5.12.2023 (SITA.sk) – Pri meste Avdijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny pokračujú prudké boje, pričom ruské aj ukrajinské sily postúpili na rôznych úsekoch frontu. Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na najnovšiu správu amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) o vývoji vojny na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa pondelkových geolokačných záberov ukrajinskí vojaci zaútočili na ruské pozície v zalesnenej oblasti južne od dediny Stepove, ktorá leží päť kilometrov severozápadne od Avdijivky. Ďalšie zábery zverejnené v ten istý deň však ukázali, že ruská armáda postúpila pri vodnej nádrži severne od Avdijivky.

⚡🇺🇦💪💥🥓Reducing the population of #Russians with cluster munitions in the area of Stepove, #Avdiivka direction.#Ukraine #UkraineRussiaWar #Ukraina #UkraineWar #Ukrainian #UkraineFrontLines #UkrainianArmy #RussiaIsANaziState #RussianArmy pic.twitter.com/1i4FjSnkCI
— 🇺🇦UkraineIntoucH🇺🇦 (@UkraineINtoucH) December 5, 2023

Podľa ruských vojenských blogerov ruské sily si skonsolidovali svoje pozície v obci Stepove a v jej okolí. Ukrajinský generálny štáb však uviedol, že Rusi neúspešne útočili severozápadne a severovýchodne od Avdijivky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Avdijivka, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Ruské aj ukrajinské sily postúpili na rôznych úsekoch frontu pri Avdijivke, v Doneckej oblasti pokračujú prudké boje (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet