Ruské deti sa „učia vlastenectvu“ aj streľbou na podobizne Zelenského, Bidena a Stoltenberga (video)

Ruské deti sa „učia vlastenectvu“ aj streľbou na podobizne Zelenského, Bidena a Stoltenberga (video)

6.12.2023 (SITA.sk) – Ruské deti sa „učia vlastenectvu“ aj streľbou na fotografie ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, amerického prezidenta Joea Bidena a generálneho tajomníka Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jensa Stoltenberga. Ako referuje web news.sky.com, povedal to poradca ukrajinského ministra vnútra Anton Heraščenko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ten uviedol, že v ruskom meste Tomsk sa konal festival s názvom Mierumilovný bojovník Ruskej federácie. „Na jednom z miest bola zriadená strelnica pre deti, kde boli namiesto terčov fotografie Volodymyra Zelenského, Joea Bidena a generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga,“ uviedol Geraščenko na platforme X, predtým známej ako Twitter.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Zatiaľ čo televízia Sky News nemôže nezávisle overiť tieto zábery, správu o tom zverejnil ruský štátny denník AiF.

In Russia, children „learn patriotism“ while shooting at Biden, Zelenskyy and Stoltenberg.

A festival called „Peaceful Warrior of the Russian Federation“ was held in the Russian city of Tomsk. At one of the locations, a shooting range was set up for children, where instead of… pic.twitter.com/c55YStNBN5— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) December 5, 2023

Viac k témam: Americký prezident, Generálny tajomník NATO, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský minister vnútra, Ukrajinský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ruské deti sa „učia vlastenectvu“ aj streľbou na podobizne Zelenského, Bidena a Stoltenberga (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet