Ruskí záchranári našli telá ôsmich obetí havárie vrtuľníka na Kamčatke, niektoré sa už podarilo vytiahnuť

Ruskí záchranári našli telá ôsmich obetí havárie vrtuľníka na Kamčatke, niektoré sa už podarilo vytiahnuť

17.8.2021 (Webnoviny.sk) – Ruskí záchranári našli telá ôsmich obetí minulotýždňovej havárie turistickej helikoptéry. Stroj Mi-8 sa zrútil do Kurilského jazera na odľahlom polostrove Kamčatka. Vo vrtuľníku sa v čase nehode viezlo 13 turistov a traja členovia posádky. Nehodu prežilo osem osôb.

Päť tiel sa podarilo vytiahnuť, zvyšné tri zostali v troskách helikoptéry pod hladinou jazera v hĺbke 120 metrov. Helikoptéru vyrobenú počas sovietskej éry pred 37 rokmi prevádzkoval miestny súkromný dopravca Vityaz-Aero. Jeho riaditeľ uviedol, že nedávno prešiel údržbou a bol v dobrom stave.

Mi-8 sú dvojmotorové helikoptéry navrhnuté v 60. rokoch minulého storočia. Dodnes sú často používané v Rusku, niekdajších sovietskych a mnohých ďalších krajinách.

Polostrov Kamčatka ležiaci viac ako 6-tisíc kilometrov východne od Moskvy patrí predovšetkým pre nedotknutú prírodu medzi obľúbené turistické destinácie. Minulý mesiac sa na Kamčatke zrútilo lietadlo Antonov An-26 smerujúce z mesta Petropavlovsk-Kamčatskij do mesta Palana. Nikto zo šiestich členov posádky a 22 pasažierov haváriu neprežil.

Viac k témam: havária lietadla, havária vrtuľníka, obete, pád vrtuľníka, tragédia, vrtuľník
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí záchranári našli telá ôsmich obetí havárie vrtuľníka na Kamčatke, niektoré sa už podarilo vytiahnuť © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet