Rusko uzatvorilo tri oblasti v Čiernom mori pre zahraničné vojnové lode, Nemcom sa to nepáči

Rusko uzatvorilo tri oblasti v Čiernom mori pre zahraničné vojnové lode, Nemcom sa to nepáči

26.4.2021 (Webnoviny.sk) – Nemecko v pondelok skritizovalo rozhodnutie Ruska na niekoľko mesiacov uzatvoriť tri oblasti v Čiernom mori pre zahraničné vojnové lode. Obmedzenia začali platiť v sobotu večer a mali by platiť do 31. októbra, informovali ruské tlačové agentúry s odvolaním sa na ruské ministerstvo obrany.

Obmedzenia sú problematické

„Obmedzenia takzvaného mierového prechodu cez pobrežné vody, ktoré trvajú tak dlho, sú z hľadiska medzinárodného práva bezprecedentné a problematické,“ vyjadril sa hovorca nemeckého rezortu zahraničia Christofer Burger.

Ako povedal novinárom v Berlíne, „pokiaľ sú ovplyvnené medzinárodné vody a pobrežné vody nelegálne anektovaného Krymu, považujeme to za porušenie medzinárodného práva“. Situáciu aj právne postavenie naliehavo preskúmavajú.

Uzavreli aj oblasť blízko západného cípu Krymu

Ruské médiá informovali, že obmedzenia sa týkajú oblasti pozdĺž krymského pobrežia medzi Sevastopoľom a Hurzufom, oblasti blízko Kerčského polostrova a oblasti blízko západného cípu Krymu.

Medzinárodná komunita odmieta uznať anexiu Krymu. Rusko anektovalo ukrajinský polostrov v roku 2014.

Viac k témam: Čierne more, Krym, medzinárodné vzťahy, Nemecko, Rusko, vojnové lode
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko uzatvorilo tri oblasti v Čiernom mori pre zahraničné vojnové lode, Nemcom sa to nepáči © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet