Ruskú armádu na Ukrajine stále brzdia environmentálne, logistické a technické problémy

Ruskú armádu na Ukrajine stále brzdia environmentálne, logistické a technické problémy

20.4.2022 (Webnoviny.sk) – Na východe Ukrajiny naďalej pokračujú rozsiahle boje medzi ukrajinskou armádou a ruskými okupantmi. Tí sa podľa spravodajského webu BBC nachádzajú pozdĺž približne 480 kilometrov dlhej frontovej línie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl uviedol, že ukrajinskí obrancovia držia spomenutú líniu. Podnikli dokonca protiútoky a naspäť dobyli mesto Marjinka v Doneckej oblasti.

Podľa britského ministerstva obrany Ukrajinci odrazili „početné“ pokusy o postup a Rusko stále brzdia „environmentálne, logistické a technické problémy“. Britské ministerstvo obrany tiež obvinilo Rusko z „nerozlišujúcich útokov“ v prístavnom meste Mariupoľ.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Ruské ministerstvo obrany v stredu opäť vyzvalo ukrajinských vojakov nachádzajúcich sa v mariupoľskej oceliarni Azovstal, aby zložili zbrane. Ani jeden ukrajinský vojak v utorok takúto ponuku neprijal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskú armádu na Ukrajine stále brzdia environmentálne, logistické a technické problémy © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet