Scholz telefonoval s Putinom. Ten ho šokoval výrokmi, že Mariupoľčanov v Azovstale zadržiavala ukrajinská armáda

Scholz telefonoval s Putinom. Ten ho šokoval výrokmi, že Mariupoľčanov v Azovstale zadržiavala ukrajinská armáda

13.5.2022 (Webnoviny.sk) – Nemecký kancelár Olaf Scholz v piatok dlho telefonoval s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Počas 75-minútového telefonátu sa sústredili na vojnu na Ukrajine a snahy o jej ukončenie, povedal hovorca nemeckej vlády Steffen Hebestreit.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Dohoda o prímerí

Scholz vyzval Putina na čo najskoršie uzavretie dohody o prímerí s Ukrajinou a zlepšenie humanitárnej situácie v teréne. Jasne tiež odmietol obvinenia Kremľa, že na Ukrajine bol rozšírený nacizmus.

Scholz podľa hovorcu tiež pripomenul Putinovi, že Rusko má v spojitosti so svetovou potravinovou situáciou osobitnú zodpovednosť, ako významný svetový dodávateľ potravín, uvádza agentúra AP.

Útoky na civilistov

Podľa Kremľa, na ktorý sa odvoláva spravodajský portál BBC, Putin povedal nemeckému kancelárovi, že Kyjev blokuje mierové rokovania.

Tiež zopakoval svoje odôvodnenie invázie a vyjadril sa, že civilistov skrývajúcich sa pred ruskými útokmi v oceliarni v Mariupole zadržiavali ukrajinské sily.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Viac k témam: Prímerie, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Scholz telefonoval s Putinom. Ten ho šokoval výrokmi, že Mariupoľčanov v Azovstale zadržiavala ukrajinská armáda © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet