Situácia s ochorením COVID-19 v Chorvátsku sa zhoršuje, krajinu zaradili do červenej zóny

Situácia s ochorením COVID-19 v Chorvátsku sa zhoršuje, krajinu zaradili do červenej zóny

25.9.2021 (Webnoviny.sk) – V Chorvátsku sa zhoršuje epidemická situácia v súvislosti s ochorením COVID-19. Európske centrum pre prevenciu chorôb (ECDC) preto krajinu, ktorá je obľúbenou dovolenkovou destináciou Slovákov, zaradilo do červenej zóny a sever krajiny dokonca do bordovej zóny.

Striktné kontroly na hraniciach

Nové zaradenie krajiny v rámci ECDC je platné od štvrtka 23. septembra. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Rezort diplomacie ďalej upozorňuje, že chorvátske inštitúcie striktne kontrolujú všetky stanovené podmienky pre vstup do krajiny.

Aktuálne podmienky platia minimálne do štvrtka 30. septembra. Po tomto termíne môžu byť ale predĺžené až do odvolania.

Odporúčajú online registráciu

MZVEZ SR odporúča cestujúcim do Chorvátska, aby sa pred cestou zaregistrovali prostredníctvom online formulára Enter Croatia, aby tak urýchlili kontroly na hraniciach.

Veľvyslanectvo SR v Záhrebe upozorňuje, že nie je správcom registračného portálu, v prípade otázok či problémov je potrebné kontaktovať chorvátske ministerstvo vnútra alebo chorvátsku políciu.

Viac k témam: cestovanie, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Situácia s ochorením COVID-19 v Chorvátsku sa zhoršuje, krajinu zaradili do červenej zóny © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet