Terminál v prístave Usť-Luga neďaleko Petrohradu zachvátil požiar, vraj ho napadli drony (foto)

Terminál v prístave Usť-Luga neďaleko Petrohradu zachvátil požiar, vraj ho napadli drony (foto)

21.1.2024 (SITA.sk) – Požiar v nedeľu zachvátil dopravný terminál v ruskom prístave Usť-Luga juhozápadne od Petrohradu. Podľa miestnych médií prístav napadli ukrajinské drony, pričom explodovala nádrž s plynom. Požiar vypukol na mieste, ktoré prevádzkuje druhý najväčší ruský producent plynu Novatek.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Šéf prístavu v Kingiseppskom okrese Jurij Zapalackij vo vyhlásení uviedol, že požiar si nevyžiadal nijaké obete, ale v okrese vyhlásili pohotovosť. Ruský portál Fontanka napísal, že v nedeľu ráno detegovali dva drony letiace k Petrohradu, ale zmenili smer na Kingiseppský okres.

Ruské ministerstvo obrany nehlásilo nijakú aktivitu dronov v Kingiseppskom okrese. Štyri ukrajinské drony podľa neho protivzdušná obrana zostrelila v ruskej Smolenskej oblasti a ďalšie dva v Tulskej a Oriolskej oblasti.

Russia’s Novatek says its suspends operations at Baltic Sea terminal after fire https://t.co/VgYq6OjbBh pic.twitter.com/vK6rXghOGr— Reuters U.S. News (@ReutersUS) January 21, 2024

Viac k témam: Drony, rusko-ukrajinský konflikt, Výbuch plynu
Zdroj: SITA.sk – Terminál v prístave Usť-Luga neďaleko Petrohradu zachvátil požiar, vraj ho napadli drony (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet