Ukrajina ničí takzvanú druhú najlepšiu armádu na svete, vyhlásil Zelenskyj (video)

Ukrajina ničí takzvanú druhú najlepšiu armádu na svete, vyhlásil Zelenskyj (video)

25.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina podľa prezidenta Volodymyra Zelenského dokázala počas ôsmich mesiacov ruskej vojny brániť svoju nezávislosť. Vyjadril sa tak v nočnom príhovore v deň, keď uplynulo osem mesiacov od začiatku ruskej invázie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinské sily podľa Zelenského postupujú v čiastočne okupovaných oblastiach Donecka, Luhanska, Charkiva a Chersonu a majú v úmysle vziať si naspäť aj Zaporožskú oblasť a anektovaný Krym.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Ukrajina ničí takzvanú druhú najlepšiu armádu na svete,“ skonštatoval Zelenskyj a dodal, že „Rusko už teraz môže len žobrať. Žobrú o niečo v Iráne, pokúšajú sa niečo nasilu získať od západných štátov, vymýšľajú si rôzne príbehy o Ukrajine, zastrašujú, klamú“.

Zelenskyj zároveň varoval, že nadchádzajúca zima bude „najťažšia v dejinách“. „Nemáme právo poľaviť. K ukrajinskému víťazstvu musíme ešte prejsť dlhú cestu. Bude to náročná cesta,“ uviedol prezident.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina ničí takzvanú druhú najlepšiu armádu na svete, vyhlásil Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet