Ukrajinci útočia v Chersonskej oblasti na ruské sklady a došlo aj k trom pokusom o atentát

Ukrajinci útočia v Chersonskej oblasti na ruské sklady a došlo aj k trom pokusom o atentát

8.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské vojenské sklady v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny čelia útokom ukrajinských síl. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na poradcu šéfa chersonskej vojenskej administratívy Serhija Chlana, ktorý pre ukrajinskú televíziu povedal, že ukrajinská paľba „ničí sklady a tylové zásoby okupantov“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Pokusy o atentát

Chlan povedal, že v piatok pred úsvitom nastal v Novej Kachovke v Chersonskej oblasti „silný výbuch“. Ruské sklady sú podľa neho umiestnené ďaleko od prednej línie, pretože Rusi si myslia, že vzadu budú v bezpečí, ale ukrajinské útoky zasiahli i tieto sklady.

Proruské úrady, ktoré teraz kontrolujú Chersonskú oblasť, tvrdia, že zadržali ukrajinských diverzantov. Tí údajne plánovali atentáty na vodcov regiónu a predstaviteľov ruských ozbrojených síl.

Americkí predstavitelia uviedli, že sa domnievajú, že Rusko nemá v Chersonskej oblasti dostatok síl na efektívne okupovanie a kontrolu regiónu, pričom tri pokusy o atentát proti proruským predstaviteľom v júni naznačujú narastajúce hnutie odporu medzi Ukrajincami.

Najväčšie straty mali okolo Kramatorsku

Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl na Facebooku taktiež informoval o tom, že v doterajšom priebehu vojny na Ukrajine zabila tamojšia armáda 36 900 ruských vojakov.

Rusko podľa ukrajinského generálneho štábu dosiaľ prišlo aj o 1637 tankov, 3811 bojových obrnených vozidiel, 2685 vozidiel a palivových nádrží, 828 delostreleckých systémov, 247 odpaľovacích raketových systémov, 107 systémov protivzdušnej obrany, 187 vrtuľníkov, 217 lietadiel, 669 dronov, 155 striel s plochou dráhou letu, 15 lodí a 66 kusov špeciálnej techniky.

Počas štvrtka zaznamenali ruskí okupanti najväčšie straty v oblastiach okolo mesta Kramatorsk v Doneckej oblasti, uviedol generálny štáb.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Donecká ľudová republika, Kramatorsk, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci útočia v Chersonskej oblasti na ruské sklady a došlo aj k trom pokusom o atentát © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet