V Turecku zahynula jedna osoba po páde kabínky z lanovky, záchranári musia vyslobodiť desiatky ľudí (video+foto)

V Turecku zahynula jedna osoba po páde kabínky z lanovky, záchranári musia vyslobodiť desiatky ľudí (video+foto)

13.4.2024 (SITA.sk) – Jeden človek prišiel o život a sedem utrpelo zranenia pri havárii kabínkovej lanovky, ktorá sa stala v piatok podvečer v južnom Turecku pri meste Antalya. V kabínkach na lane zostalo uväznených 171 ľudí.

Príčinou úmrtia jedného cestujúceho a zranenia ďalších siedmich bol náraz kabínky o stĺp, po ktorom sa otvorila a pasažieri z nej vypadli. Turecká štátna tlačová agentúra Anadolu uviedla, že o život prišiel 54-ročný turecký občan a zranenia utrpeli šiesti Turci a jeden Kirgiz.

Záchranná operácia prebiehala celú noc a vyslobodiť sa podarilo 128 ľudí zo 16 kabín, povedal v sobotu ráno médiám šéf tureckého úradu pre riadenie núdzových situácií (AFAD) Okay Memiş.

Záchranári podľa jeho slov dúfajú, že ďalších 43 pasažierov zo zvyšných ôsmich kabín vyslobodia do večera. Na záchrannej operácií sa podieľa celkovo 543 záchranárov a sedem vrtuľníkov.

Viac k témam: Lanovka, Tragédia, Záchranári
Zdroj: SITA.sk – V Turecku zahynula jedna osoba po páde kabínky z lanovky, záchranári musia vyslobodiť desiatky ľudí (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet