Vrtuľník s iránskym prezidentom Raísím mal tvrdé pristátie, na miesto idú záchranári

Vrtuľník s iránskym prezidentom Raísím mal tvrdé pristátie, na miesto idú záchranári

19.5.2024 (SITA.sk) – Vrtuľník s iránskym prezidentom Ebráhímom Raísím mal v nedeľu tvrdé pristátie, informujú iránske štátne médiá. Incident sa podľa štátnej televízie stal v provincii Východný Azerbajdžan, hoci podrobnosti sa líšia.

Cestovali s ním aj ďalší

Tlačová agentúra IRNA informovala, že s prezidentom cestovali minister zahraničia Hosejn Amír Abdollahján, guvernér spomenutej provincie a ďalší predstavitelia a ich ochrankári.

Jeden z miestnych vládnych predstaviteľov sa o incidente vyjadril ako o havárii, pre iránske noviny však tiež povedal, že ešte na miesto incidentu neprišiel. Štátna televízia ani IRNA neposkytli informácie o Raísího stave. Zástancovia politickej tvrdej línie však už vyzvali verejnosť, aby sa zaňho modlila.

Dôvodom malo byť zlé počasie

Minister vnútra Ahmad Vahídí pre štátnu televíziu povedal, že prezident a ďalší predstavitelia cestovali vo vrtuľníkoch a jeden zo strojov musel v dôsledku zlého počasia a hmly tvrdo pristáť.

„Rôzne záchranné tímy sú na ceste do regiónu, ale pre zlé počasie a hmlu môže chvíľu trvať, kým sa dostanú k vrtuľníku,“ vysvetlil s tým, že terén je drsný a čakajú na to, kým záchranári prídu na miesto pristátia a poskytnú im ďalšie informácie.

Podľa agentúry IRNA je daná oblasť zalesnená. Región je pritom známy tým, že je hornatý. Raísí bol skôr počas nedele na hranici s Azerbajdžanom, aby inauguroval s tamojším prezidentom Ilhamom Alijevom priehradu na rieke Araks.

Viac k témam: Iránsky minister zahraničia, Iránsky prezident, Vrtuľník
Zdroj: SITA.sk – Vrtuľník s iránskym prezidentom Raísím mal tvrdé pristátie, na miesto idú záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet