Rakúsko odmieta kvóty prisťahovalcov, podporuje Maďarsko, Česko a prísnej azylovej politiky Poľska

Rakúsko odmieta kvóty prisťahovalcov, podporuje Maďarsko, Česko a prísnej azylovej politiky Poľska

Rakúsko potvrdzuje, že zachováva svoju politiku v oblasti migrácie a neprijíma žiadne ďalšie žiadateľa o azyl, hoci asi 150 mimovládnych organizácií vyvíjalo nátlak na zemi, aby prijala migrantov zo Stredného východu zaseknuté v Grécku počas pandémie COVID-19.

„Zostáva nie,“ povedala Claudia Türtscherová, hovorca ministra zahraničia Alexandra Schallenberg z rakúskej ľudovej strany kancelára Sebastiana Kurze (ÖVP), podľa Kronen Zeitung.

Vrátila sa späť k skoršiemu varovanie kancelára Kurze pred EÚ, ktorá premiestnila všetkých migrantov z Grécka a pokúsila sa ich prerozdeliť naprieč členskými štátmi. Píše portál Voice of Europe.

„Milióny ľudí by sa mohli vydať na cestu do Európy, ak by turecko-grécka hranica padla, alebo ak budú mať dojem, že budú môcť prejsť,“ povedal Kurz minulý mesiac a vyzval tureckého prezidenta Recep Tayyip Erdoğan k útoku na Európu Únie.

Koncom minulého týždňa ministerka Európy Karoline Edtstadlerová uviedla, že Rakúsko odmieta opakovať situáciu rokov 2015 a 2016, kedy nemecká kancelárka Angela Merkelová a následne EÚ ako celok donútili všetky členské štáty, aby prerozdeliť migrantov na základe kvóty. Systém. Zem je proti akýmkoľvek novým pokusom o podobnú spoločnú azylovú politiku.

„Je jasné, že povinné rozdelenie žiadateľov o azyl v EÚ zlyhalo,“ uviedol Edtstadler.

0Shares
Slovensko Svet