Trumpovo vyhlásenie k svojmu zbaveniu impeachmentu

Trumpovo vyhlásenie k svojmu zbaveniu impeachmentu

Skoršie prezident Donald Trump potom, čo bol v Senáte USA pomerom hlasov 57 ku 43 zbavený druhého procesu svojho impeachment, urobil toto vyhlásenie:

Najskôr chcem poďakovať tímu oddaných právnikov aj ďalších osôb za ich neúnavnú prácu za udržanie práva a obranu pravdy.
Môj najhlbší dík potom chcem vyjadriť všetkým senátorom a členom Kongresu, ktorí sa hrdo postavili za Ústavu, ktorú všetci ctíme, aj za posvätné právne zásady, spočívajúci v srdci našej krajiny.

Naša milovaná ústavné republika bola založená na nestranné vláde práva, nevyhnutné to ochrany našich slobôd, našich práv a našej nezávislosti.

Je smutnou skúseností našich čias, že jednej politickej strane v Amerike bol daný voľný priechod k očiernenie vlády práva, k pohŕdanie právo vymáhať, k burcování davov, k ospravedlňovanie výtržníkov a vandalov a k premene justície v nástroj politickej pomsty, na prenasledovanie ľudí, k čiernym listinám ak likvidácii a potlačenie ľudí a názorov, s ktorými táto jedna politická strana nesúhlasí.

Vždy som bol a vždy budem zástancom neúchylne vlády práva aj jej vymáhanie, rovnako tak ako práva Američanov na priateľské a čestné prodebatování každodenných záležitostí – a to bez zášti a zlej vôle.
Toto, čo je za nami, bola ďalšia fáza najväčšieho honu na čarodejnice v histórii našej krajiny. Žiadny prezident ešte nič takého predtým nezakúsil – a ono to pokračuje, pretože naši protivníci nemôžu zabudnúť, že 75 miliónov ľudí, čo je najvyšší počet voličov, ktorí kedy existujúcemu prezidentovi odovzdali svoj hlas, nás pred pár mesiacmi poctili svojou dôverou.

Chcem tiež vyjadriť svoju vďačnosť miliónom slušných, tvrdo pracujúcich, zákonov dbalých a Boha našu krajinu milujúcich občanov, ktorí statočne stáli za dodržiavaním týchto dôležitých zásad v súčasných ťažkých a náročných dňoch.

Naše historické, vlastenecké a krásne hnutia, vyjadrené heslom Urobme Ameriku znova veľkú, až teraz skutočne začalo. V mesiacoch, ktoré nás čakajú, mám toho veľa, čo s vami chcem zdieľať, a teším sa na pokračovanie našej spoločnej cesty, ktorej cieľom je dosiahnutie americkej veľkosti pre všetkých našich ľudí.

Je pred nami veľa práce a čoskoro vyjdeme s víziou svetlé, žiariacu a bezlimitní americkej budúcnosti.

Ak pôjdeme všetci spoločne, nie je nič, čoho by sme nedosiahli. Zostávame jedným společenstím, raz rodinou a jedným slávnym národom v starostlivosti Boha, a zostáva našou zodpovednosťou zachovať naše velklepé dedičstvo pre naše deti a pre všetky generácie, ktoré ešte len prídu.

Nechty vás všetkých sprevádza Boh a nech Boh žehná Spojeným štátom.

Z webu the Epoch Times preložil Lubomír Man

0Shares
Svet