AKÚ FARBU MÁ JEŽIŠKO

AKÚ FARBU MÁ JEŽIŠKO

Prišiel som domov oberaný o čučoriedky a pekelne naštvaný. Celý deň médiá stále dookola podsúvali jednu líniu. Odstráňte sochy bielych Ježišov, pretože je to len nadradenosť bielych. Samozrejme, podľa černošských aktivistov. Kto je ten bláznivý aktivista Shaun King, ktorý sa nechal počuť, že všetky sochy zobrazujúce Ježiša ako bieleho muža by mali byť odstránené. Ďalší z tých, ktorí využívajú peniaze na to, aby viedli svoj národ do zbytočného a hlúpeho boja. Nakoniec sa do toho zapojí celý svet. Všetci sa budeme navzájom mlátiť a možno pár Čechov prežije, ako sa kedysi predpovedalo.

ČIERNY AKTIVISTA VYZÝVA NA ZNIČENIE SÔCH JEŽIŠA KRISTA
„Bieli ľudia potrebujú bieleho Ježiša,“ povedal King.

„Útočte na jej bieleho Ježiša a útočte na jej vieru,“ dodal.

„Všetky formy umenia, ktoré zobrazujú Ježiša ako belocha, sú len dôkazom nadradenosti bielej rasy a rasistickej propagandy,“ dokončil svoj nezmysel.

Doma som stál pri stolíku, na ktorom mám Bibliu môjho starého otca a kánon mojej starej mamy. Keď si listujem v starých, pamätných knihách, v mysli sa mi vynárajú myšlienky o tom, čo by mi mohol povedať Pantáta Boh. Ešte som tú myšlienku ani nespracoval, už sa okolo mňa sformoval mrak, ktorý ma unášal do raja a veľmi sa ponáhľal. Odhodil ma pred Boží trón a odplával.

Pozerám na Boha a nechcem ani začať a potom sa ozve Boží hlas:

„Tak čo chceš ešte vedieť, zvedavé dievča?“

„Asi áno. Čo hýbe týmto naším svetom. Všetci sa hádajú o tom, akú farbu má tvoj syn, a ja tiež neviem, ako vyzerá. Stále ma vyťahujete hore, ale Ježiša som ešte nevidel. Nemá ma rád, alebo sa stále skrýva,“ vyriekla som jednu vetu.

„Prečo by sa skrýval, veď je stále ako malé dieťa. Stále verí, že sa napravíte, že sa budete mať radi, kašlete na majetok a budete žiť podľa Desatora, ako som vás učil. Takže už stáročia behá po svete, stále všetkých presviedča, aby sa nebili a mali sa radi, ale každým rokom je to horšie a horšie. Nestačí mu, že ho ukrižovali. Raz za čas ho zbijú, vysmejú sa mu, a dokonca ho zavrú do psychiatrickej liečebne, Mili, len si to predstav.“

„Áno, no stále neviem, ako vyzerá. Hej, Pantate, povedz mi aspoň, akú má farbu. Mama bola Židovka, ty si otec a tvoje miesto zaujal Duch Svätý. Takže mama bola hnedá a tmavovlasá. Duch je neviditeľný a keď ťa niekedy vidím, máš ľudskú podobu. Ale na to, ako vyzeráš, sa radšej nepýtam a ani to nechcem vedieť.“

„Teraz si na to prišla, Mili. Ježiš je všetko, čo chceš. Ježiš môže vyzerať akokoľvek a stratiť sa medzi bielymi, čiernymi, červenými, žltými, hnedými a nikto ho nespozná. Som Boh pre všetkých a nezáleží na tom, či ma niekto nazýva Bohom, Alahom alebo Budhom, alebo sa modlí k prírode. Som všade, vo všetkom alebo tiež nikde a v ničom. Nezáleží na tom, akú formu nám dáte, k čomu sa modlíte alebo dokonca v čo veríte. Dôležitá je len jedna vec. Ako žijete svoj život. Či ste dobrý alebo zlý človek. Naozaj nezáleží na tom, aké chrámy, kostoly alebo dokonca celé mestá pre nás postavíte, pretože my v nich nežijeme. Sme všade okolo vás, ale nedokázali sme vás nič naučiť,“ lamentoval Boh.

„Dal som ti dušu a ty sa o ňu musíš starať. Ak sa oň budete dobre starať, svet bude krásny ako raj. Ak ju naplníš zlobou, svet bude ako tvoja duša,“ chápeš?

„Rozumiem, som rád, že ste ma pozvali na návštevu. Jedno však viem určite. Rozbíjanie svätyní je nesprávne. Je to niečo, čo nás formovalo a kam si ľudia chodia pre útechu. Všetci žijeme podľa nejakého presvedčenia a nikto iný nemá právo nám ho brať.“ Ukončil som hovor, nasadol na obláčik a odišiel domov.

Za mnou sa ozval Boží hlas:

„No vidíš, Mili, teraz si v tom opäť. Každý má robiť druhému to, čo by sám chcel, aby mu urobil niekto iný.“

Autor:

0Shares
Zaujímavosti