Muž, ktorý natáčal „obra“ na hore, zomrel za záhadných okolností

Muž, ktorý natáčal „obra“ na hore, zomrel za záhadných okolností

Niečo zvláštne a pochmúrne sa stalo Kanaďanovi Andrewovi Dawsonovi, ktorý začiatkom leta 2022 zverejnil na svojom účte TikTok video „obra“ na hore.

Najprv ho niekto prenasledoval, potom trápne priznal, že jeho video bolo podvod, a potom Dawson… Zomrel.

Dawson si náhodou všimol záhadnú obrovskú postavu na hore v Alberte počas jazdy do práce s kolegom. Postavu nahral na video a zverejnil ju na internete. Video sa rýchlo stalo populárnym.

Medzitým bol Dawson posadnutý riešením záhady obra na hore. Myslel si, že natočil film o yetim. Vrátil sa na horu, ale na jej svahu nikoho nevidel, a keď chcel na horu vyliezť, niekto „vplyvný“ mu to zakázal.

Potom niekto začal sledovať Dawsona. Začal si všímať podozrivých ľudí v aute neďaleko svojho domu. Rozhodol sa, že natočil niečo, čo nikto nemal vidieť, a že ho teraz prenasleduje CIA.

Nakoniec jedného dňa zverejnil video, v ktorom priznal, že jeho video s obrom bolo „len podvod“. To vyvolalo veľa rečí, ale potom sa na Dawsonov príbeh začal zabúdať.

Jedného dňa jeden z používateľov siete študoval Dawsonovu históriu a zistil, že Andrew Dawson zomrel. Nekrológ pre neho od jeho smútiacich príbuzných bol zverejnený 1. júla 2022 na webovej stránke v jeho regióne a súdiac podľa dátumu, Dawson zomrel krátko po priznaní sa k „podvodu“.

Keď sa správa o tom dostala na sociálne siete, mnohí si spomenuli, že Dawsonovo priznanie vo videu vyzeralo veľmi podozrivo. Muž bol určite nervózny a neustále sa pozeral nabok, akoby mu niekto hovoril, čo má robiť.

Ďalší obrovský humanoid sa natáča na kopci v Aguascalientes v Mexiku.
Nie je známe, na čo Dawson zomrel, ale jeho smrť bola zrejme náhla. Existujú dokonca teórie o samovražde. Vo videu sa však javil ako energický a relatívne zdravo vyzerajúci muž, silný a starajúci sa o svoj vzhľad.

Po videu priznania Dawson zverejnil ďalšie dve videá: jedno s názvom „Bojím sa“ a druhé ukazuje tú istú horu, kde natáčal obra, na ktorom si Dawson všimol štruktúru a položil otázku „Armáda?“

Pred zverejnením videa s obrom na hore bol Dawson celkom obyčajným blogerom, ktorý so svojím psom zverejňoval veľa videí, zmrzlinu, o práci, príbuzných, experimentoval s účesmi. Nič nenasvedčovalo tomu, že by bol fanúšikom konšpiračných teórií, yetis, mimozemšťanov atď.

Predtým boli ďalšie obrovské „humanoidné postavy“ zobrazené na kopci v Aguascalientes v Mexiku, ktoré vzal vodič nákladného vozidla prechádzajúci cez štát Aguascalientes, konkrétne úsek cesty medzi hlavným mestom a Lagos de Moreno pred dosiahnutím mýtnej brány známej ako „La Chona“.

zdroj

0Shares
Zaujímavosti