Amazon čelil rastúcim nákladom, aj napriek tomu však svoj zisk takmer zdvojnásobil

Amazon čelil rastúcim nákladom, aj napriek tomu však svoj zisk takmer zdvojnásobil

4.2.2022 (Webnoviny.sk) – Americký online predajca Amazon v záverečných troch mesiacoch minulého roka dosiahol takmer zdvojnásobenie zisku, hoci čelil rastúcim nákladom

Internetové nákupy

 „V súlade s očakávaniami sme počas sviatkov čelili vyšším nákladom v dôsledku nedostatočnej ponuky pracovnej sily a inflačných tlakov a tieto problémy pre variant koronavírusu omikron zostali aj v prvom kvartáli,“ povedal generálny riaditeľ firmy Andrew Jassy.

Amazon je jednou z mála maloobchodných spoločností, ktoré počas pandémie ochorenia COVID-19 prosperujú. Keďže kamenné obchody, ktoré nepredávajú základné tovary, dočasne alebo natrvalo zatvorili, ľudia uviaznutí doma sa preorientovali na Amazon pri nákupoch širokého sortimentu tovarov od potravín po čistiace prostriedky.

Rast tržieb bude pokračovať

Internetový predajca za október až december vykázal zisk 14,32 miliardy dolárov, pričom v rovnakom období pred rokom bol v sume 7,22 miliardy dolárov.

Tržby spoločnosti sa zvýšili o deväť percent na 137,41 miliardy dolárov. V terajšom kvartáli Amazon očakáva tržby v pásme 112 až 117 miliárd dolárov.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Tržby, Zisk
Zdroj: Webnoviny.sk – Amazon čelil rastúcim nákladom, aj napriek tomu však svoj zisk takmer zdvojnásobil © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Ekonomika