Zástupcovia cestovného ruchu spojili sily, podporiť chcú organizovaný príjazdový turizmus

Zástupcovia cestovného ruchu spojili sily, podporiť chcú organizovaný príjazdový turizmus

10.2.2024 (SITA.sk) – Posilniť organizovaný príjazdový cestovný ruch, teda zvýšiť počet zahraničných návštevníkov Slovenska, môže spájanie síl. Zástupcovia profesijných združení v tomto odvetví sa na tom zhodli na stretnutí v Košiciach a zároveň podpísali memorandum o spolupráci.

Predstavitelia Zväzu cestovného ruchu SR (ZCR), Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) a Asociácie organizácií cestovného ruchu (AOCR) hovorili o podpore príjazdového cestovného ruchu so štátnym tajomníkom vznikajúceho Ministerstva cestovného ruchu a športu SR Marekom Harbuľákom.

Na dvojdňovom workshope boli zastúpené aj incomingové cestovné kancelárie, oblastné a krajské organizácie cestovného ruchu.

Novému ministerstvu vyjadrili podporu

„Memorandum o spolupráci je vyjadrením spoločného záujmu o podporu organizovaného príjazdového cestovného ruchu a rovnako tak formálnym podporením spoločného úsilia našich členov, ako aj nás – predstaviteľov združení – definovať podmienky a aktivity, ktoré budú vytvárať predpoklady k vzájomnej úspešnej spolupráci,” uviedol prezident SACKA Roman Berkes.

Podľa neho vnímajú ochotu a snahu spolupracovať s novým ministerstvom a vyjadrujú mu plnú podporu. Zdieľanie informácií s členmi ZCR je podľa neho mimoriadne dôležité pre zlepšenie skvalitnenie služieb v cestovnom ruchu.

Stretli sa s cestovnými kanceláriami

Predsedníčka AOCR Michaela Podoláková informovala, že s incomingovými cestovnými kanceláriami sa druhý rok stretli, aby si vymenili skúsenosti, komunikovali, čo oblastné a krajské organizácie cestovného ruchu ponúkajú, aké nové služby na podporu rozvoja turizmu pribudli.

„Spoločne sme si definovali, aké sú požiadavky zahraničných partnerov cestovných kancelárií na rozsah a kvalitu služieb ich klientov a kam sa uberajú moderné trendy,” dodala Podoláková.

Viac k témam: Memorandum o spolupráci, Štátny tajomník, Turizmus
Zdroj: SITA.sk – Zástupcovia cestovného ruchu spojili sily, podporiť chcú organizovaný príjazdový turizmus © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Ekonomika