Dodávky českých tankov na Ukrajinu rozčúlili Rusov: Česi dodávali zbrane aj Hitlerovi, píšu

Dodávky českých tankov na Ukrajinu rozčúlili Rusov: Česi dodávali zbrane aj Hitlerovi, píšu

V minulých dňoch sa objavili informácie, že Česká republika dodala Ukrajine viac ako desiatku modernizovaných tankov sovietskej výroby T-72M. Ministerstvo obrany odmietlo informáciu z bezpečnostných dôvodov potvrdiť. Správy sa objavili v médiách po celom svete a to vrátane tých ruských. U tamojších čitateľov vyvolali búrlivé reakcie a Rusi volajú po tom, aby bolo Česko odpojené od zemného plynu a pripomínajú obdobie Protektorátu Čechy a Morava.

Ako informoval server TN.cz niektoré ruské weby informovali práve o dodávkach tankov, ktoré mala Ukrajine Česká republika dodať, a v komentároch k týmto článkom nechýba obrovské množstvo kritiky. Rusi volajú po sankciách.

Niektorí sa čudujú, ako to, že za toto ešte nebolo Česko odpojené od dodávok ruského zemného plynu. „Keďže sa jedná o správanie viac než nepriateľské, navrhujem, aby bola na mesiac pre výstrahu prerušená dodávka plynu,“ uviedol jeden z komentujúcich menom Vitalij. Ďalší dopĺňajú, aby museli títo ľudia za plyn platiť iba v rubľoch.

Niektoré komentáre idú však ešte ďalej a pripomínajú obdobie Protektorátu Čiech a Moravy, kedy na území Protektorátu nacistické Nemecko vyrábalo zbrane. „Česká republika dodávala zbrane aj Hitlerovi, to si pamätajte!“ napísal Jurij a iná používateľka Nataša doplnila, že dodávka českých tankov nie je prekvapivá, pretože Česká republika počas druhej svetovej vojny vyrábala tanky pre nacistov.

Hoci informácia o spomínanej dodávke tankov sa tento týždeň objavila v mnohých zahraničných médiách a operuje sa s ňou ako so zjavným faktom, česká vláda ju potvrdiť odmieta.

„Prepáčte, nemôžem vám k tomu povedať viac. Zúri tam vojna a nebudeme vrahom s písmenom Z nič uľahčovať!“ napísala ministerka obrany Jana Černochová (ODS).

zdroj

0Shares
Nezaradené