Aký je skutočný pôvod KORONAVÍRUSU? Tajná správa USA odhalila šokujúce závery!

Aký je skutočný pôvod KORONAVÍRUSU? Tajná správa USA odhalila šokujúce závery!

Americké Národné laboratórium Lawrencea Livermorea v tajnej správe z vlaňajšieho mája uviedlo, že hypotéza o možnosti úniku koronavírusu z čínskeho laboratória znie vierohodne a je potrebné ju hlbšie prešetriť. Napísal to denník The Wall Street Journal s odvolaním sa na výpoveď nemenovaných osôb oboznámených s obsahom utajovaného dokumentu.

Otázka pôvodu vírusu je predmetom diskusií už od začiatku pandémie, v posledných týždňoch sa jej však v USA aj inde venuje znova zvýšená pozornosť. Americký prezident Joe Biden totiž nedávno nariadil americkým tajným službám, aby do 90 dní prišli so správou o tom, odkiaľ vírus pochádza. Americké úrady sa pritom podľa Bidena sústredia na dve hlavné hypotézy. Podľa prvej sa vírus preniesol na človeka pri kontakte s nakazeným zvieraťom, podľa druhej potom za nejasných okolností unikol z čínskeho laboratória.

Podľa zdrojov WSJ prišlo americké Národné laboratórium so svojím záverom o možnom pôvode vírusu jeho genetickou analýzou. Denník však poznamenáva, že podobný argument na podopretie svojej hypotézy zastávajú aj odborníci druhej verzie udalostí.

Americké ministerstvo zahraničia sa o štúdiu Národného laboratóriá Lawrencea Livermorea zaujímalo vlani na jeseň ku koncu mandátu vtedajšieho prezidenta Donalda Trumpa. Závery správy totiž boli význačné tým, že pochádzali od rešpektovanej odbornej inštitúcie a zároveň presadzovali iný pohľad na vec, než aký vtedy v odbornej verejnosti prevládal, píše WSJ.

Více info na topky.sk

0Shares
Šokujúce