EÚ chce zakázať slovo „Vianoce“

EÚ chce zakázať slovo „Vianoce“

Európska komisia chce podľa nedávneho interného dokumentu, ktorý získal taliansky denník Il Giornale, vymazať všetky zmienky o Vianociach spolu so všetkými rodovými výrazmi.

Podľa dokumentu „Union of Equality. Smernice Európskej komisie pre inkluzívnu komunikáciu“ sa v budúcnosti musí vyhýbať akýmkoľvek odkazom na rodovo podmienené výrazy ako „pracovníci alebo policajti“. To znamená, že používanie mužského zámena ako preddefinovaného zámena je zakázané spolu s akýmikoľvek pokusmi o organizovanie diskusií len s jedným zastúpeným pohlavím (len muži alebo iba ženy). Je tiež zakázané používať slovo „slečna alebo pani“, ktorá to výslovne vyžaduje.

Ani tam to nekončí. Nové pravidlá znamenajú, že výraz „Dámy a páni“ osloviť verejnosť nie je na konferencii povolený. Namiesto toho bude povolený iba výraz „vážení kolegovia“. Túžba zrušiť mužské a ženské pohlavie dosahuje paradoxnú úroveň, keď Komisia píše, že je potrebné vyhnúť sa používaniu výrazov ako „oheň je najväčší vynález človeka“, ale spravodlivo povedať, že „oheň je najväčší vynález človeka“. ľudskosť.”

Európska komisia sa tiež snaží „vyhnúť sa tomu, že všetci sú kresťania“, preto „nie každý oslavuje vianočné sviatky (…), musíme byť citliví na skutočnosť, že ľudia majú rôzne náboženské tradície. Je však obrovský rozdiel medzi rešpektovaním všetkých náboženstiev a hanbením sa či vymazaním kresťanských koreňov, ktoré sú základom Európy a našej identity. Píše portál RMX.

Vo vyhlásení zverejnenom v reakcii na plán Antonio Tajani, podpredseda strany Forza Italia, napísal, že Európska komisia by sa mala namiesto toho zamerať na rešpektovanie kresťanských koreňov Európy.

„Vzhľadom na zásadu inklúzie, ako sa má rešpektovať citlivosť väčšiny zamestnancov Európskej komisie? Možno by sa tieto smernice mali zmeniť, aby rešpektovali kresťanské korene Európskej únie,“ napísal Tajani.

0Shares
Šokujúce