FBI: Trump ukradol jadrové tajomstvá, v pivnici „zostrojil“ H-bombu

FBI: Trump ukradol jadrové tajomstvá, v pivnici „zostrojil“ H-bombu

Po jeho „útoku“ na Mar-a-Lago obvinila FBI bývalého prezidenta Donalda Trumpa z krádeže jadrových tajomstiev, aby si mohol v pivnici postaviť H-bombu zo stavebnice LEGO.

„Trump opustil Biely dom s jedným z najprísnejšie strážených tajomstiev amerických jadrových zbraní – konkrétne s návodom, ako postaviť 1000-megatonovú H-bombu pomocou jednoduchých kociek LEGO, ktoré sú dostupné v každom obchode Toys R Us,“ vysvetlil riaditeľ FBI Christopher Wray.

Wray uviedol, že agenti, ktorí vykonali raziu v Trumpovom dome, našli v jeho trezore návod na výrobu atómovej bomby LEGO. „Predstavte si, že by sa tento jednoduchý recept krok za krokom na výrobu nepredstaviteľne ničivých zbraní z lacných plastových hračiek dostal do nesprávnych rúk,“ vysvetlil Wray. „Čo keby sa k nim dostal Putin? Mohli by sme čeliť „legovej medzere“, ktorá by mohla ohroziť bezpečnosť slobodného sveta.“

Wray uviedol, že FBI objavila v suteréne Mar-a-Lago nedokončený projekt LEGO, ktorý by v prípade dokončenia a odpálenia mohol zničiť väčšinu juhozápadnej Floridy.

Trump reagoval tweetom:

zdroj: veteranstoday

0Shares
Šokujúce