Donald Trump varuje po razii FBI, že sa stanú hrozné veci

Donald Trump varuje po razii FBI, že sa stanú hrozné veci

Prezident Donald Trump v pondelok varoval, že teplota politickej klímy v Spojených štátoch dosiahla nebezpečnú úroveň po tom, čo FBI vykonala raziu v jeho dome v Mar-a-Lago, a ponúkla ministerstvu spravodlivosti pomoc pri ochladzovaní dusivého hnevu v krajine.

Prezident v nedeľu večer na sociálnych sieťach uviedol, že pri trávení času so skupinou ľudí pozoroval „veľký dusivý hnev“.

Napísal:

Práve sme opustili veľké zhromaždenie ľudí a jediné, o čom mohli hovoriť, bolo úplné a úplné priškrtenie, ktoré majú radikálni ľavicoví demokrati nad DOJ & FBI. Nemalo by to tak byť. Nikto nejde po BLM, ANTIFA alebo ostatných, napriek vraždám, bitiu a podpáleniu veľkých častí miest, čo je veľmi nespravodlivý dvojitý meter. Určite nebudú útočiť na dom bývalého demokratického prezidenta, ani by nemali. Je to všetko tak mimo kontroly, veľký dusivý hnev!

Trump v pondelok hovoril pre Fox News a opäť poukázal na „obrovský hnev“, ktorý sa po nálete šíri po celej krajine.

„Nikdy nebol čas, ako je tento, keď sa orgány činné v trestnom konaní použili na vlámanie do domu bývalého prezidenta Spojených štátov, a v krajine vládne obrovský hnev – na úrovni, ktorá nikdy predtým nebola videná, okrem veľmi nebezpečných časov,“ povedal Trump.

Povedal, že by bol ochotný pomôcť pri akomkoľvek pokuse o zníženie hnevu v krajine, keď sa ho Fox News opýtala, či by pomohol znížiť „teplotu“ politickej klímy.

 

Trump vysvetlil, že „nechal svojich zástupcov osloviť ministerstvo spravodlivosti, aby ponúkli pomoc uprostred rozhorčenia nad“ raziou na Mar-a-Lago.

Poukázal na ministerstvo spravodlivosti prezidenta Joea Bidena ako zodpovedné za podnecovanie hnevu svojich priaznivcov, ale uviedol, že od žiadneho z úradníkov nepočul o tom, že by ho riešil.

Zopakoval však, že razia FBI sa ukázala ako bod vysokého napätia s jeho priaznivcami.

0Shares
Šokujúce