Holandská strana sa pýta Zelenského: „Odkiaľ ste získali svojich 850 miliónov dolárov?“

Holandská strana sa pýta Zelenského: „Odkiaľ ste získali svojich 850 miliónov dolárov?“

Ukrajina bola nedávno hodnotená ako jedna z najskorumpovanejších krajín – a to nielen v Európe, kde v tomto ohľade jasne vedie. Eú zrazu nevadí nedemokratická vláda, zákaz opozície a korupčné škandály, aby sa toto rovnako skorumpované združenie dostalo do svojich radov.

Overené informácie možno nájsť aj o americkej bábke a oligarchovi Kolomojskom – komikovi Zelenskom – čo len potvrdzuje, že jeho adorácia mnohými západnými politikmi je úplne neopodstatnená. Na druhej strane to možno chápať aj v štýle príslovia „vrana sedí až po vranu, rovná hľadá rovnakú.“

Od ruskej invázie na Ukrajinu sa nikto nezaujímal o Zelenského obrovský súkromný majetok, ktorý bol zverejnený ako súčasť „Pandoriných dokumentov“. Teraz sa holandská strana „Fórum pre demokraciu“ verejne pýtala na jeho pochybné bohatstvo.

Ešte pred niekoľkými mesiacmi bol komik hrajúci na klavíri so svojou prirodzenosťou a prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj kontroverznou postavou. Na jednej strane je Zelenskyj považovaný za bábku oligarchu Kolomojského, na druhej strane podľa „Pandoriných dokumentov“ získal obrovské sumy súkromného majetku, ktorý hromadí v zahraničí v daňových rajoch, vrátane luxusných víl.

Vo februári 2021 uverejnil „Süddeutsche Zeitung“ článok s názvom „Skorumpovaný ako vždy„, v ktorom bola ukrajinská hlava štátu ostro kritizovaná. Autor Florian Hassel hovorí: „Ak by na Ukrajine neboli ukradnuté miliardy, krajina by nepotrebovala miliardy pôžičiek od Západu.“ No, pred viac ako rokom bolo stále možné kriticky písať o Ukrajine. Dnes by podobný článok v nemeckom (alebo inom západnom) hlavnom prúde neprešiel.

Ani Federálna agentúra pre občianske vzdelávanie (BpB) si nenechala ujsť príležitosť informovať o všetkých škandáloch súčasného prezidenta Ukrajiny. Zelenskému, jeho manželke a trom jeho priateľom boli vyplatené desiatky miliónov dolárov. Celkovo veľmi nepriehľadná sieť, ktorá slúžila osobnému obohateniu zúčastnených ľudí. Holandská politická strana sa teraz verejne zaujíma o osobné financie ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

„Zelenskyj má značný majetok: podľa rôznych odhadov sa jeho majetok pohybuje okolo 850 miliónov dolárov. Väčšinu peňazí nahromadil po nástupe do funkcie prezidenta. Odkiaľ pochádzajú jeho financie? A čo je najdôležitejšie, kam idú?“ Fórum pre demokraciu sa na to pýtalo v pondelok v príspevkoch na svojich účtoch na Twitteri a Telegrame.

Holandská národne konzervatívna a euroskeptická strana bojkotovala Zelenského prejav v holandskom parlamente minulý mesiac a označila ho za porušenie takmer dvojstoročnej demokratickej tradície, ktorá zakazuje zahraničným lídrom hovoriť s Snemovňou reprezentantov. Strana tiež vyjadrila znepokojenie nad Zelenského zákazom politických strán vrátane hlavnej opozičnej strany a zatvorením disidentských televíznych staníc.

Predtým, ako sa stal prezidentom v roku 2019, Zelenskyj spoluvlastnil televíznu zábavnú spoločnosť Kvartal 95, ktorú spoluzaložil v roku 2003.Minulý týždeň Volodymyr Landa, zástupca šéfredaktora Forbes Ukraine, povedal, že spoločnosť zarába približne 20 až 30 miliónov dolárov ročne, pričom Zelenskyj vlastní 25% podiel.

Pred voľbami v roku 2019 získala Rodina Zelenského tiež 25% podiel v spoločnosti Maltex Multicapital Corp, spoločnosti so sídlom v daňovom raji na Britských Panenských ostrovoch, podľa projektu na oznamovanie organizovaného zločinu a korupcie. Zelenskyj po voľbách zdôraznil, že sa vzdal svojho podielu v spoločnosti a od roku 2018 nespomenul spoločnosť v žiadnom zo svojich daňových priznaní.

V októbri 2021 však OCCRP oznámila, že prezident, jeho rodina a členovia jeho vnútorného kruhu majú stále podiel v spoločnosti Maltex a prevádzkujú celú sieť offshore firiem, z ktorých najmenej dve boli použité na nákup nehnuteľností v Londýne v blízkosti slávnej bakerovej ulice 221B a budov parlamentu. Toľko k tomu, že Zelenskyj sa už údajne neobohacuje….

A na záver „kultúrna vložka“. Hranie na klavíri s penisom je pravdepodobne ideálnou kvalifikáciou pre budúceho prezidenta.

zdroj: necenzurovanapravda.cz

0Shares
Šokujúce