Hrozivé varovanie expertky: Putin je ďalší Hitler s novými technológiami

Hrozivé varovanie expertky: Putin je ďalší Hitler s novými technológiami

Smrť vodcu ruskej opozície Alexeja Navaľného „otvorila priepasť neobmedzenej moci diktátorov na celom svete,“ hovorí bieloruská nositeľka Nobelovej ceny za literatúru Svetlana Alexijevičová a vyjadrila veľké obavy o budúcnosť nás všetkých. Svet musí pochopiť, že vládca Kremľa Vladimir Putin, je „ako Hitler, môže uvrhnúť svet do svetovej vojny“.

„Celý svet je dnes v hlbokom smútku. Pozrela som si spravodajstvo ‚Meduza‘ (ruské exilové médium) – sú tam reakcie z celého sveta: od politikov, spisovateľov, hudobníkov. Všetci sú nahnevaní. Samozrejme, je to obrovský šok vzhľadom na krutosť, ktorú sme zlu dovolili páchať. Už sa to tak vymklo spod kontroly, že robí veci, ktoré sme si ani nevedeli predstaviť. Aj keby sme poznali povahu tejto sily,“ povedala Alexijevičová zdesene v rozhovore pre bieloruské noviny „Nasha Niva“.

Diktátori sa učili jeden od druhého. Existuje však nádej, že teraz, po vražde Navaľného, ​​svet pochopí, že Putin, podobne ako Hitler, môže uvrhnúť svet do svetovej vojny. „Neprestane,“ varuje nositeľka Nobelovej ceny.

Ukrajine treba pomôcť čo najviac, inak by sme museli zaplatiť ešte vyššiu cenu. „Nový Hitler s novými technológiami bude oveľa horší ako to, čo poznáme z histórie,“ varovala spisovateľka.

Viac info na topky.sk

0Shares
Šokujúce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.