Nemecko zavádza farebné pásky na rozlíšenie očkovaných

Nemecko zavádza farebné pásky na rozlíšenie očkovaných

Od soboty bude v Nemecku platiť pravidlo 2G aj v maloobchodných predajniach v Dolnom Sasku. Potom budú mať do obchodov prístup len očkované alebo vyliečené osoby. V utorok to schválil štátny parlament.

Štátna vláda tak plní pokyny nedávnej konferencie predsedov vlád. Prístup do maloobchodných predajní bude preto obmedzený na očkovaných a rekonvalescentov z 2. stupňa varovania.

Neplatí to pre základné obchody, ako sú supermarkety, drogérie a lekárne, kde môžu nakupovať aj neočkované osoby. Maloobchodné predajne budú mať tiež prísnu povinnosť nosiť masku FFP2 od 2. stupňa výstrahy. V súčasnosti platí 2. stupeň výstrahy takmer vo všetkých mestách a okresoch Dolného Saska.

Mestá sa spoliehajú na systém náramkov
Ale ako sa dá 2G kontrolovať aj počas vianočného obdobia? Mestá ako Lingen, Lüneburg a Braunschweig chcú zaviesť systém náramkov z vianočného trhu v maloobchode.

Podľa dolnosaskej NDR by takýto prístup privítali aj maloobchodníci v Celle, Hildesheime a Hamelne.

Systém náramkov je už zavedený vďaka vianočným trhom, hovorí Fritz Ahrberg, marketingový riaditeľ mesta Hildesheim. Vďaka tomu je počet zamestnancov v predajni nízky a zákazníci nestrácajú veľa času.

Oldenburg tiež plánuje používať náramky. Tie sa budú od soboty rozdávať na troch miestach v centre mesta: Leffers-Eck, Julius-Mosen-Platz a Rathausmarkt.

Náramky, ktoré sa už rozdávali na trhu Lamberti, zostávajú v platnosti pre maloobchodný predaj. K dispozícii budú papierové náramky s denne sa meniacimi farbami a látkové náramky, ktoré budú platiť ako dlhodobý doklad 2G.

Vďaka osvedčenému princípu pások chce mesto podporiť predajcov, ktorí by inak museli sami kontrolovať doklady v obchodoch.

Zdroj: ndr.de

0Shares
Šokujúce