Otrasná väzenská brutalita, rusko nie je právnym štátom

Otrasná väzenská brutalita, rusko nie je právnym štátom

Ruský web gulagu.net .ru zverejnil otrasná videá o krutom mučení väzňov v Rusku, Slobodní Rusi preto upozorňujú, že Česká republika by mala byť opatrná vo vydávaní obvinených do tejto krajiny.

Neformálne združenie Slobodných Rusov založili občania Ruskej federácie, ktorí teraz žijú v Českej republike a majú smutné skúsenosti s ruskou justíciou. Trvalo upozorňujú na jej nezákonné praktiky vrátane brutálneho rokovaní s obvinenými a väznenými a upozorňujú, že Česká republika by mala byť veľmi opatrná v prípade emisie obvinených do Ruskej federácie na základe jej vydaných medzinárodných zatykačov. Tie totiž bývajú v mnohých prípadoch vykonštruované na politickú objednávku Kremľa. Najnovšie sa Slobodní Rusi vyjadrili k mučenia v ruských väzniciach.

Ruskí ľudskoprávny aktivisti teraz zverejnili videá o pomeroch v ruských väzniciach, na ktorých sú otrasné zábery o surovom zaobchádzaní s tamojšími väzňami, ktoré je v Rusku bežnou normou. Slabšie povahy, nech sa radšej nepozerajú. Je to ďalší dôkaz toho, že Rusko má k právnemu štátu ďaleko, pretože nie je schopné zaručiť obvineným spravodlivé procesy a odsúdeným civilizovanej zaobchádzanie.

Toto všetko by si mali uvedomiť českí sudcovia, ktorí rozhodujú o vydaní ľudí na do Ruska na základe jeho medzinárodných zatykačov. Mali by dôsledne posudzovať, či obvinenie činy, ktoré sú im pripočítané, skutočne spáchali alebo sa jedná o politickú objednávku tamojších mocných. V Rusku totiž neexistujú nezávislé súdy.

Teraz sa teda naviac objavilo video, ktoré upozorňuje na brutalitu v ruských väzniciach, kde sú väzni vydaní na milosť či nemilosť tamojším dozorcom. Česká republika z hľadiska medzinárodných dohovorov o ľudských právach nesmie vydávať obvinenej do krajín, v ktorých im hrozí nespravodlivý proces a všeobecne neľudské spôsobmi. To koniec koncov potvrdil aj Ústavný súd. A Rusko medzi také krajiny patrí.

Autor: Jan Ziegler

0Shares
Šokujúce