Otrasné zábery: Po tom, čo portorikánsky pár brutálne zastrelil v Chicagu čierny gang, demokratický aktivista tvrdí, že v hlavných správach o tom ani zmienka

Otrasné zábery: Po tom, čo portorikánsky pár brutálne zastrelil v Chicagu čierny gang, demokratický aktivista tvrdí, že v hlavných správach o tom ani zmienka

Zakladateľ PAC tvrdil, že obeťou miestnych a sociálnych médií bolo grafické video víkendovej streľby z Chicaga, ale nie pre hlavné správy, a tvrdil, že si to obete zaslúžia, a potom svoj účet vymazal.

V nedeľu začali kolovať po sociálnych sieťach obťažujúce zábery muža a ženy, ktorých niekoľko Afroameričanov vytiahlo z ich SUV, niekoľkokrát ich strelili a nechali zomrieť na ulici. Záznam mal údajne ukazovať incident v sobotu večer vo štvrti Humboldt Park.

Polícia uviedla, že 24-ročný muž bol v nemocnici vyhlásený za mŕtveho a 25-ročná žena prežila, ale bola podľa agentúry WMAQ-TV v kritickom stave. „Boli napadnutí dvoma až tromi páchateľmi, ktorí vytiahli zbrane a začali na nich strieľať.“

Denník Chicago Sun-Times identifikoval tento pár ako Gyovanny Arzuaga a Yasmin Perez, matku dvoch detí. Arzuagov brat pre miestne médiá uviedol, že šesť černochov vystúpilo zo zaparkovaného auta a pred tým, ako pár vytiahli a spustili paľbu, zablikali na gang.

Konzervatívna publicistka Ann Coulterová zdieľala toto video a uviedla, že národné médiá ho budú ignorovať, pretože afroameričania zastreľujúci Portoričanov v Chicagu jednoducho nezapadajú do rozprávania demokratov o rasizme v USA. Demokratický aktivista menom Richard Taite odsekol, že sa to dvojici podarilo prísť.

„Je mi ľúto, že je to konfederačná vlajka, ktorá vyčnieva z ich auta?“ tweetoval Taite v Coulteri. Po oprave – vlajka na aute bola Portorická – ustúpil a označil streľbu za „hrozný incident“, ale odmietol sa ospravedlniť. Píše portál RT.

„Keby títo ľudia boli belošskí rasisti, ktorí ovládajú okolie predovšetkým, bol by som agnostik,“ trval na svojom Taite, zakladateľ zbierky pre politický akčný výbor (PAC) pre prezidenta Joe Bidena, Taite, zakladateľ Iniciatívy na zachovanie demokracie (DPI).

0Shares
Šokujúce Video