Putinov úder ako „šokujúci rozsah“ ruských strát odhalený: „Chcel trojdňovú vojnu“

Putinov úder ako „šokujúci rozsah“ ruských strát odhalený: „Chcel trojdňovú vojnu“

VLADIMÍR PUTIN dostal obrovskú ranu, pretože „šokujúci rozsah“ ruských strát na Ukrajine odhalil vojenský zasvätený človek, ktorý povedal, že Putin „chcel trojdňovú vojnu“.

Na Ukrajine bolo zabitých viac ako 48 000 ruských vojakov, uviedli ukrajinské ozbrojené sily vo svojej najnovšej aktualizácii vo štvrtok. Moskva neaktualizovala svoj vlastný počet mŕtvych 1 351 od marca, zatiaľ čo USA odhadujú, že mohlo byť zabitých až 80 000 Rusov. V čase, keď zúri šesťmesačná vojna, Putinove jednotky tento týždeň zatlačili ich ukrajinskí kolegovia späť v predtým ruskom južnom regióne Cherson.

V rozhovore pre Express.co.uk povedal: „Myslím si, že rozsah strát Ruska je šokujúco väčší, ako kedy očakávali.

„Mysleli si, že to bude trojdňová vojna. Je tam niekoľko kúskov.

„Samozrejme, Rusi nehovoria sakramentskú vec a prečo by to robili?

„Chcú vyzerať ako super silní a neustále napredovať.

„A tak naším hlavným zdrojom informácií o týchto veciach sú Ukrajinci a majú veľký záujem na tom, aby sa zdalo, že spôsobujú veľa škôd a sú silní.“

Dr. Callahan je bývalý diplomat a úradník ministerstva zahraničných vecí, ktorý pracuje ako vojenský analytik na New England College v USA. Píše portál Express.co.uk

Hoci Ukrajina znovu získava nejaké územie, ktoré držali Rusi, koľko presne zostáva nejasných.

Ukrajinská armáda podľa CNN a ukrajinských médií oslobodila niekoľko osád južne od bývalej ruskej frontovej línie severne od mesta Cherson.

Ministerstvo obrany Spojeného kráľovstva tiež potvrdilo, že ukrajinské jednotky dosiahli pokrok v jednej zo svojich najnovších aktualizácií v stredu.

Stálo v ňom: „Ukrajinské obrnené sily od pondelka pokračujú v útokoch na ruské južné zoskupenie síl na niekoľkých osiach na juhu krajiny.

„Ukrajinské formácie posunuli prednú líniu na miesta do určitej vzdialenosti a využili relatívne slabo držanú ruskú obranu.“

0Shares
Šokujúce