Ukrajinci varujú pred Ficom, tvrdia, že šíri klamstvá a ruskú propagandu

Ukrajinci varujú pred Ficom, tvrdia, že šíri klamstvá a ruskú propagandu

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu sa slovenská opozícia snaží spochybňovať rozhodnutia koalície. Napríklad taký smerák Ľuboš Blaha na svojom Facebooku ospravedlňuje Rusko a prezidentku Zuzanu Čaputovú označuje za americkú špiónku. Nezaostávajú však ani Robert Fico či Peter Pellegrini. Tí najnovšie vyjadrujú nesúhlas s darovaním systému S-300 Ukrajine.

Ukrajinci varujú pred Ficom

Robert Fico reprezentuje Slovensko počas vojny absurdným spôsobom. Dokazuje to aj najnovší príspevok ukrajinskej Rady národnej obrany a bezpečnosti (RNBO) na Facebooku. RNBO varuje pred ruskou propagandou, ktorá využíva zahraničných politikov na diskreditáciu Spojených štátov a Ukrajiny. V statuse poukazuje na Roberta Fica.

„Bývalý premiér Slovenskej republiky Robert Fico, známy aj pre svoje proruské názory, šíri správy o tom, že Slovensko stratilo ‚vysokokvalitný multimiliónový obranný systém’ kvôli Ukrajine a Spojeným štátom. Taktiež tvrdí, že ‚Slovensko je ťahané do vojny na Ukrajine’. Politik však, samozrejme, neuvádza, kto proti komu v tejto vojne bojuje,“ uvádza RNBO.

RNBO taktiež poukazuje na Ficove slová v minulosti

RNBO uvádza, že proruská rétorika je Ficovou charakteristikou. Vyskytuje sa uňho už 8 rokov, odkedy Rusko násilne obsadilo Donbas a Krym. „Robert Fico tvrdil, že: Ukrajina na rozdiel od Ruska nedodržiava Minskú dohodu. Nesmieme viniť Rusko za konflikt na Ukrajine. Sankcie uvalené na Rusko sa musia zrušiť,“ oznamuje RNBO na Facebooku.

Viac info na startitup.sk

0Shares
Slovensko Šokujúce