Video: Muža vyhodili z letu za to, že mal na sebe mikinu s nápisom „F*CK BIDEN“, aj keď si ju vyzliekol

Video: Muža vyhodili z letu za to, že mal na sebe mikinu s nápisom „F*CK BIDEN“, aj keď si ju vyzliekol

Fotka: Screenshot video Twitter

Muža vyhodili z letu spoločnosti Delta Airlines za to, že na oblečení vyjadril svoj politický názor, a to aj po tom, čo na žiadosť personálu ustúpil a oblečenie si vyzliekol.

Jauneil Brooks nahral zábery z incidentu, na ktorých odhalil, že zamestnanci spoločnosti Delta mu prikázali, aby si vyzliekol mikinu s kapucňou, na ktorej bol nápis „f*ck Joe Biden“, a vyhrážali sa mu, že ak odmietne, celé lietadlo uzemnia a zaradia ho na zoznam osôb, ktoré nesmú lietať.

„Ak neprídete na mostík lietadla a neprehodíte si tričko vonku dovnútra a von, že? Aby sa to slovo neukázalo, budem musieť odbaviť celé lietadlo,“ počuť jednu letušku, ako hovorí.

Zamestnanci Brooksovi povedali, že oblečenie porušuje politiku spoločnosti Delta, avšak keď požiadal o nahliadnutie do politiky, odmietli to, pričom jedna letuška povedala, že je to „nepohodlné“.

„Nie, robíte to nepohodlným,“ reagoval Brooks a dodal: „Pretože naposledy, keď som si to overil, žijem v Spojených štátoch amerických s prvým dodatkom o slobode tlače, slobode prejavu alebo slobode náboženstva, či nie?“

„Nemám už v tejto krajine slobodu tlače, slobodu náboženstva alebo slobodu prejavu?“ opýtal sa zamestnancov.

Po vyjadrení svojho názoru Brooks ustúpil a vyzliekol si mikinu, ale zamestnanci Delty ho naďalej obťažovali, pretože si pri vyzliekaní mikiny nechal na chvíľu skĺznuť masku na tvár.

„Takže ma aj tak vyhodia z lietadla?“ Brooks sa spýtal.

„Áno, nedávaš – nosíš masku,“ odpovedala letuška. Zdroj portál Summit News

 

0Shares
Šokujúce Správy Svet Video