Petra Vlhová zabojuje o ďalšie body vo Svetovom pohári, v prvom tréningu v Crans Montane bola trinásta

Petra Vlhová zabojuje o ďalšie body vo Svetovom pohári, v prvom tréningu v Crans Montane bola trinásta

24.2.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová skončila trinásta vo štvrtkovom prvom tréningu zjazdu žien pred víkendovými pretekmi Svetového pohára vo švajčiarskej Crans Montane.

Boj o seriálové prvenstvo

Olympijská šampiónka v slalome z Pekingu dosiahla čas 1:34,07 min a o 1,71 sekundy zaostala za domácou Joanou Hählenovou (1:32,36 min).

Druhá bola Nórka Ragnhild Mowinckelová so stratou 65 stotín sekundy a na treťom mieste s mankom 0,80 sekundy Francúzka Laura Gaucheová.

Pretekmi v Crans Montane pokračuje seriál SP po pauze vyhradenej pre ZOH v Číne. V porovnaní s predchádzajúcou časťou sezóny plánuje 26-ročná Liptáčka štartovať aj v rýchlostných disciplínach, pretože chce zabojovať o obhajobu celkového prvenstva v seriáli.

Veľký krištáľový glóbus

V boji o veľký krištáľový glóbus, ktorý Vlhová získala vlani ako prvá Slovenka, je zverenka švajčiarskeho trénera Maura Piniho zatiaľ druhá, na líderku Mikaelu Shiffrinovú stráca iba 17 bodov. Američanka chýbala na štarte štvrtkového tréningu zjazdu.

V piatok je v Crans Montane na programe druhý tréning, zjazdy o body do hodnotenia Svetového pohára sa uskutočnia v sobotu aj nedeľu.

Viac k témam: krištáľový glóbus, Svetový pohár alpských lyžiarov, Trening
Zdroj: Webnoviny.sk – Petra Vlhová zabojuje o ďalšie body vo Svetovom pohári, v prvom tréningu v Crans Montane bola trinásta © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Ostatné športy