Zuzana, bombardujú nás, zahynulo veľa vojakov aj civilistov, povedal Zelenskyj prezidentke Čaputovej

Zuzana, bombardujú nás, zahynulo veľa vojakov aj civilistov, povedal Zelenskyj prezidentke Čaputovej

24.2.2022 (Webnoviny.sk) – Na Ukrajine už zahynulo veľa vojakov aj civilistov. V telefonickom rozhovore s prezidentkou Zuzanou Čaputovou to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. „Volal mi práve prezident Volodymyr Zelenskyj. Jeho prvé slová boli: Zuzana, bombardujú nás, zahynulo veľa vojakov aj civilistov,“ napísala slovenská prezidentka na sociálnej sieti.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajinský prezident požiadal slovenskú prezidentku o podporu, najmä v podobe tvrdých sankcií voči Rusku a o materiálnu pomoc v krízovej situácii. „Uistila som ho, že vedenie Ukrajiny aj jej obyvatelia majú v nás suseda, na ktorého sa môžu spoľahnúť nielen v dobrých časoch, ale aj teraz, v čase najvyššej núdze. Suseda, ktorý im poskytne pomoc, aby zvládli najťažšiu situáciu, v akej sa krajina môže ocitnúť,“ povedala Čaputová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Aktuálna situácia na Ukrajine (fotografie)

Všetci si želáme mier, a podľa slovenskej prezidentky Čaputovej prezident Zelenskyj zo všetkých najviac. „Napriek tomu sú dnes nútení brániť vlastné životy a suverenitu pred agresorom, ktorý prekročil všetky ľudské hranice a stratil aj posledné zábrany,“ uzavrela Čaputová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Prezident SR, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Zuzana, bombardujú nás, zahynulo veľa vojakov aj civilistov, povedal Zelenskyj prezidentke Čaputovej © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet