Boh ochraňuj Slovensko pred takýmito babrákmi, odkázal Kaliňák „Pánovi Excelovi“

Boh ochraňuj Slovensko pred takýmito babrákmi, odkázal Kaliňák „Pánovi Excelovi“

5.12.2023 (SITA.sk) – Na svetovej výstave EXPO Dubaj 2020 sa išiel taký „freestyle“, že dnes už ani Boh nevie zistiť, čo bolo efektívne minuté. Takto zhodnotil v rámci rozpravy v parlamente podujatie organizované Ministerstvom hospodárstva SR pod vedením Richarda Sulíka poslanec Erik Kaliňák (Smer-SD).

Ako zdôraznil, ide o exemplárny prípad toho, prečo máme totálne rozbité verejné financie. „Boh ochraňuj Slovensko pred takýmito babrákmi,“ odkázal šéfovi liberálov.

Nebolo čo kontrolovať

Podľa Kaliňáka samotný exminister priznal zlyhania, zároveň však tvrdí, že za ne nemôže. „Pán Excel, predseda strany odborníkov, nezabezpečil dostatočne funkčný systém kontroly. Preložené do bežnej reči, keď sa Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR rozhodol skontrolovať výstavu, zistil, že nie je čo kontrolovať,“ skonštatoval koaličný poslanec.

Výstava podľa neho nemala cieľ, zmluvy boli všeobecné, neexistoval systém výberu osôb, ktoré sa jej mali zúčastniť.

Štát v rukách Sulíka je zlý hospodár

„Pán Sulík, rozumiete vôbec, čo ste spôsobili?“ pýtal sa Kaliňák. Ako doplnil, exminister hospodárstva a šéf liberálov tvrdí, že štát je zlý hospodár.

„Hoci s ním nesúhlasím, v prípade EXPO Dubaj mu musím dať za pravdu. Štát v rukách Richarda Sulíka je naozaj zlý hospodár,“ uzavrel poslanec strany Smer-SD. Podľa neho dáva schôdza k výsledkom kontroly NKÚ zbohom politickej kariére predsedu strany Sloboda a Solidarita.

Viac k témam: exminister hospodárstva, Expo Dubaj 2020, Mimoriadna schôdza parlamentu, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS)
Zdroj: SITA.sk – Boh ochraňuj Slovensko pred takýmito babrákmi, odkázal Kaliňák „Pánovi Excelovi“ © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko