Oremus si našiel nové pôsobisko, zvolenský tím vymenil za konkurenčný HC Slovan Bratislava

Oremus si našiel nové pôsobisko, zvolenský tím vymenil za konkurenčný HC Slovan Bratislava

18.12.2023 (SITA.sk) – Niekoľko dní po ukončení angažmánu v HKM Zvolen si slovenský hokejový tréner Peter Oremus našiel nové pôsobisko. Skúsený 53-ročný kormidelník povedie konkurenčný extraligový klub HC Slovan Bratislava.

Premiérový zápas proti Nitre

V tíme zo slovenskej metropoly nahradí českého odborníka Vladimíra Růžičku, ktorý skončil v klube vo štvrtok 14. decembra, trénerom Slovana bol iba 78 dní. Slovan viedol celkovo v 22 stretnutiach s negatívnou bilanciou 9 víťazstiev a 13 prehier.

Novým trénerom A-mužstva HC Slovan Bratislava je Peter Oremus. Jeho asistentom bude Andrej Kmeč. Obaja podpíšu zmluvu do konca sezóny 2024/2025 a povedú už dnešný tréning. Po prvý raz na striedačke Slovana budú v najbližšom domácom zápase extraligy v stredu 20. decembra o 18.00 h proti HK Nitra,“ informoval bratislavský klub na sociálnej sieti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Jedenásta priečka „belasých“

Oremus s Kmečom iba minulý týždeň ukončili pôsobenie na striedačke HKM Zvolen. Obaja doplatili na neuspokojivé výsledky A-tímu v ostatnom období, keďže Zvolenčania klesli v tabuľke až na 6. priečku a z ostatných jedenástich duelov dosiahli iba dve víťazstvá. Oremus viedol HKM od leta 2020.

Po ukončení spolupráce s trénerom Růžičkom sme na post nového hlavného trénera zvažovali zo štyroch až piatich kandidátov. Od začiatku však bolo prioritou angažovať trénera, ktorý dokonale pozná prostredie slovenskej extraligy, má s ňou skúsenosti a dobre zmapovaných súperov. V istom zmysle sme mali šťastie, že Peter Oremus s Andrejom Kmečom boli v danom čase bez záväzkov. S Peťom sa osobne poznám veľa rokov, máme nadštandardný priateľský vzťah a verím, že naša spolupráca bude úspešná. Veľmi si vážim, že s oboma odborníkmi sme sa aj v náročnej situácii, v ktorej sa náš klub aktuálne nachádza, veľmi rýchlo a korektne dohodli, obzvlášť, ak o oboch bol na hokejovom trhu veľký záujem,“ uviedol športový riaditeľ bratislavského klubu Rostislav Dočekal.

Slovanu patrí v tabuľke extraligy až predposledná jedenásta priečka s náskokom siedmich bodov pred nováčikom z Humenného. Zatiaľ naposledy „belasí“ podľahli na ľade Spišskej Novej Vsi 2:5 a zaznamenali štvrtú prehru z ostatných piatich zápasov.

Viac k témam: Asistent trénera, Odchod trénera, Slovenská extraliga 2023/2024
Zdroj: SITA.sk – Oremus si našiel nové pôsobisko, zvolenský tím vymenil za konkurenčný HC Slovan Bratislava © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko