Ukrajinské veľvyslanectvá dostali „krvavé balíčky“. Kyjev tvrdí, že obsahovali zvieracie oči

Ukrajinské veľvyslanectvá dostali „krvavé balíčky“. Kyjev tvrdí, že obsahovali zvieracie oči

2.12.2022 (Webnoviny.sk) – Niekoľko ukrajinských veľvyslanectiev dostalo podozrivé balíky. Podľa Kyjeva tieto „krvavé balíčky“ obsahovali zvieracie oči. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Balíky nasiaknuté tekutinou s „výraznou farbou“ dostali ambasády v Maďarsku, Holandsku, Poľsku, Chorvátsku a Taliansku, ale aj generálne konzuláty v Neapole a Krakove. Podozrivú zásielku na ukrajinskom konzuláte riešila aj polícia v Brne.

Podozrivé balíčky dostali ambasády po tom, ako sa v Španielsku v posledných dňoch podarilo zachytiť viacero listových bômb. Jedna z nich, ktorá prišla na ukrajinské veľvyslanectvo, vybuchla a ľahko zranila zamestnanca. Ďalšie doručili na americké veľvyslanectvo, vojenskú leteckú základňu, ministerstvo obrany, zbrojovke, ktorá zásobuje Ukrajinu, a premiérovi Pedrovi Sánchezovi.

Nie je jasné, či incidenty spolu súvisia. Dva listy v Španielsku však majú zjavne rovnakého odosielateľa, keďže na nich boli identické e-mailové adresy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ambasádor, Konzulát, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský veľvyslanec, Výbuch bomby
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinské veľvyslanectvá dostali „krvavé balíčky“. Kyjev tvrdí, že obsahovali zvieracie oči © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko