Opoziční politici podľa Hegera neustále šíria lži o dohode s USA. Neverte falošným spasiteľom, odkazuje Slovákom

Opoziční politici podľa Hegera neustále šíria lži o dohode s USA. Neverte falošným spasiteľom, odkazuje Slovákom

25.1.2022 (Webnoviny.sk) – Niektorí slovenskí opoziční politici neustále šíria lži o obrannej dohode so Spojenými štátmi americkými. Uviedol to vo svojom profile na sociálnej sieti predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) s tým, že zatiaľ, čo celý svet s obavami sleduje vývoj na Ukrajine, tak na Slovensku dezinformačné sily vytvárajú imaginárneho nepriateľa a strašia občanov hrozbami, ktoré neexistujú. Konšpirácie pritom podľa premiéra ohrozujú bezpečnosť Slovenska.

„Treba pomenovať veci jasne a bez emócií. Situácia na východnej hranici Ukrajiny je vážna a vypätá. Ale nezapríčinila ju Ukrajina a ani žiaden členský štát NATO. Nikto z nás neohrozuje Rusko, nikto z nás nemá žiadne územné požiadavky voči Rusku. My chceme žiť v mieri. Naopak, bolo to Rusko, ktoré vojensky obsadilo polostrov Krym,“ napísal Heger.

Bezpečnosť Európy musíme ochrániť spoločne

Zdôraznil, že stále je priestor na dialóg a rokovania, ktoré môžu situáciu na hraniciach Ukrajiny zvrátiť.

„Musíme sa spoločnými silami zasadiť za to, aby sme ochránili bezpečnosť Európy a aby nebolo porušené medzinárodné právo a suverenita žiadneho štátu. To však nedosiahneme bez vzájomnej podpory a jednoty,“ pokračoval premiér.

Slovensko musí správať ako spojenec

Postoj Slovenska je podľa Hegera v tejto situácii veľmi dôležitý a ako štát susediaci s Ukrajinou nesie veľkú zodpovednosť. Zdôraznil, že sa Slovensko musí správať ako spojenec, inak zostane bez spojencov.

„Vážení občania, neverte falošným spasiteľom. Ich cieľom nie je vaša bezpečnosť ani život v pokoji a prosperite. Je za tým len bezohľadné získavanie politických bodov, a to aj za cenu ohrozenia našej krajiny,“ uzavrel Eduard Heger.

Viac k témam: dohoda o obrannej spolupráci, Konšpiračné teórie, obranná dohoda USA a Slovenska, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Opoziční politici podľa Hegera neustále šíria lži o dohode s USA. Neverte falošným spasiteľom, odkazuje Slovákom © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko