Putin vedie vopred prehraný boj. Je to najpodlejší zradca, ktorý si uzurpuje moc sfalšovanými voľbami

Putin vedie vopred prehraný boj. Je to najpodlejší zradca, ktorý si uzurpuje moc sfalšovanými voľbami

24.2.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimír Putin vedie na Ukrajine vopred prehratý boj, pretože ním spôsobené utrpenie, bolesť a poníženie sa mu vrátia tak, ako sa uzurpátorom a imperialistickým fanatikom v dejinách vrátili vždy. Konštatujú to v spoločnom vyhlásení viacerí spisovatelia, novinári alebo osobnosti z takzvanej tvorivej sféry.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Aktuálna situácia na Ukrajine (fotografie)

Putin je zradca

Podľa nich nie je možné voči zločinu a neprávosti, akú predstavuje ruská invázia na Ukrajinu, zostať ľahostajní a mlčať.

„Dnes už vieme, že Putinovi ide o bezohľadné presadzovanie šovinistických záujmov, o moc za každú cenu a udržanie kleptokracie aj za cenu nevinných obetí,“ konštatujú signatári.

Zároveň ruského prezidenta označili za najpodlejšieho zradcu ruskej veci, veľkosti a slobody ruského národa, ktorý je vo funkcii iba na základe sfalšovaných volieb.

Propaganda rozdeľuje ľudí

Signatári tiež pripomínajú, že s Ukrajinou Slovensko stáročia spája veľmi blízka kultúra a jazyk. „Dnes sme si bližší ako kedykoľvek predtým,“ uvádzajú s tým, že nemôžu pripustiť, aby klamstvá a propaganda ľudí rozdeľovali, popierali historickú pravdu a prekrúcali fakty.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Pod výzvu sa podpísali spisovatelia Michal Hvorecký a Silvester Lavrík ako autori a tiež napríklad sociológ Michal Vašečka, bývalý politik František Mikloško, právnik Peter Kresák, novinár Martin M. Šimečka, teológ Miroslav Kocúr, hudobník Michal Kaščák alebo vydavateľ László Szigeti.

Viac k témam: Imperializmus, rusko-ukrajinský konflikt, Špión a zradca, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin vedie vopred prehraný boj. Je to najpodlejší zradca, ktorý si uzurpuje moc sfalšovanými voľbami © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko