Nebudeme mlčať. Šéfredaktori odmietli Matovičove útoky, neboli ticho ani keď na nich útočili Fico a Mečiar

Nebudeme mlčať. Šéfredaktori odmietli Matovičove útoky, neboli ticho ani keď na nich útočili Fico a Mečiar

30.9.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 30. septembra 14:57

Šéfredaktori viacerých médií odmietli útoky Igora Matoviča (OĽaNO) na novinárov. Minister financií nazýva novinárov progresívnymi fašistami, ich kritiku prirovnáva k fašistickej totalite a seba prirovnáva k obetiam holokaustu.

Matovič tiež zvykne pripomínať, že aj Hitler mal novinárov, ktorý ho podporovali a naznačuje, že v súčasnosti akoby novinári tiež pracovali pre niekoho podobného.

„Hitler vyvraždil milióny ľudí pre ich pôvod a presvedčenie. Matovič nie je obeť ani človek v ohrození života. Je to iba ďalší politik, ktorý nezvláda službu verejnosti a klame,“ uvádzajú šéfredaktori vo vyhlásení. Vyhlásenie šéfredaktorov zverejnil denník SME.

Útoky na novinárov už raz skončili vraždou

Šéfredaktori a šéfredaktorky podotkli, že po Ficovi a Mečiarovi mal Matovič šancu zmeniť prístup moci k médiám, no namiesto toho len stupňuje útoky na ne.

Pripomenuli tiež, že útoky na novinárov už na Slovensku skončili vraždou novinára. Minister financií z nich robí terče, obviňuje novinárov z korupcie a zneužíva pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Zaradil sa medzi politické legendy“

„Nebudeme mlčať. Neboli sme ticho, keď na nás útočili Mečiar a Fico, nebudeme ticho, ani keď to opakuje Matovič,“ píše sa v stanovisku šéfredaktorov. Podpísalo sa pod neho viac ako 20 šéfredaktorov a šéfredaktoriek médií. K vyhláseniu šéfredaktorov sa pripojil aj šéfredaktor tlačovej agentúry SITA Martin Dargaj.

Podľa opozičného poslanca a exministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS) je útočenie na novinárov iba ďalší bod na zozname, ktorý Matoviča definitívne radí medzi „legendárnych” slovenských politikov, ktorí sa vyznačujú chúťkami po autoritárskych režimoch ako Robert Fico a Vladimír Mečiar.

„Prirodzene, väčšina triezvo zmýšľajúcich ľudí dnes už neberie vážne žiadne z Matovičových slov. Lenže jeho nechutné útoky na novinárov, ale aj na prezidentku či iných politikov robia z týchto ľudí terče nenávisti a podporujú v spoločnosti tie najprízemnejšie pudy,“ skonštatoval Gröhling.

Viac k témam: Minister financií SR, Novinári, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO)
Zdroj: Webnoviny.sk – Nebudeme mlčať. Šéfredaktori odmietli Matovičove útoky, neboli ticho ani keď na nich útočili Fico a Mečiar © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko