Trnavský poslanec neberie za svoju prácu ani euro. Ja osobne tie peniaze pre svoj život nepotrebujem, hovorí

Trnavský poslanec neberie za svoju prácu ani euro. Ja osobne tie peniaze pre svoj život nepotrebujem, hovorí

4.12.2023 (SITA.sk) – Len jediný poslanec z 31 členného Mestského zastupiteľstva v Trnave nepoberá za svoju poslaneckú prácu žiadnu odmenu. Jaroslav Holeček sa jej dobrovoľne vzdal.

Služba mestu

Svoj poslanecký mandát považuje za službu mestu, peniaze, na ktoré má nárok, zostávajú v mestskom rozpočte. Poslanci v Trnave dostávajú približne 380 eur mesačne v hrubom.

„Ja osobne tie peniaze pre svoj život nepotrebujem, mesto ich potrebuje viac, preto som mu ich veľmi rád daroval,“ povedal Holeček, ktorý má za sebou úspešnú kariéru v automobilovom priemysle. Poslancom sa stal len pred rokom, vzápätí sa písomne vzdal odmien.

Prvý rok v poslaneckých laviciach sa mu nehodnotí ľahko. Patrí k malej skupine opozičných poslancov, ktorí svojimi hlasmi veľa toho nepresadia.

Pôsobenie v rôznych manažérskych pozíciách

Holečka mrzí, že o jeho dlhoročné skúsenosti ako keby samospráva nemala záujem.

„Keď som kandidoval, mal som skúsenosti z Volkswagenu zo spolupráce s mestami, v ktorých som pôsobil. Napríklad, keď som bol v Portugalsku, mali sme veľmi dobrú spoluprácu s mestom Palmela a spoločne sme riešili množstvo projektov. Predpokladal som, že aj v Trnave bude takýto priestor, ale mesto nemá záujem,“ posťažoval sa Holeček.

„Svoje služby som dával aj iným organizáciám, ako je mesto. Tie mali o ne záujem a ocenili ich,“ poznamenal Holeček, ktorý má pocit, že mesto Trnava o ne záujem nemá. Na otázku, ako by hodnotil svoj prvý rok v pozícii poslanca, odpovedal, že psy štekajú a karavána ide ďalej.

Jaroslav Holeček počas svojej kariéry pôsobil v rôznych manažérskych pozíciách v rámci koncernu Volkswagen, bol tiež prezidentom Zväzu automobilového priemyslu. Je odborníkom v oblasti riadenia ľudských zdrojov, vzdelávania a priemyselného manažérstva.

Viac k témam: Odmeny
Zdroj: SITA.sk – Trnavský poslanec neberie za svoju prácu ani euro. Ja osobne tie peniaze pre svoj život nepotrebujem, hovorí © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko