V Hornom Hričove horela hala na spracovanie použitých batérií, zrútená strecha hasenie komplikovala (foto)

V Hornom Hričove horela hala na spracovanie použitých batérií, zrútená strecha hasenie komplikovala (foto)

24.1.2023 (Webnoviny.sk) – Od pondelkového neskorého večera zasahujú žilinskí a bytčianski hasiči pri likvidácii požiaru haly na spracovávanie použitých batérií v Hornom Hričove (okres Žilina). Ako informovala Miroslava Mintálová z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline, pri požiari sa zrútila strecha, a tak bolo možné oheň hasiť len z vonkajšej strany.

Požiar hasiči likvidovali aj pomocou vysokozdvižnej plošiny, voda bola zabezpečovaná z hydrantovej siete a odberného miesta zriadeného pri vodnej nádrži Hričov. Hasenie požiaru komplikoval odpad rôzneho druhu, ktorý sa nachádza v okolí budovy,“ priblížila zásah hasičov Mintálová.

Profesionálnym hasičom pomáhali tiež dobrovoľní hasiči z obcí Horný Hričov, Dolný Hričov, Divinka, Lietavská Lúčka a Rosina. Pre silné zadymenie museli hasiči zasahovať v dýchacích prístrojoch. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania. Požiar ešte nie je úplne uhasený, momentálne prebieha likvidácia skrytých ohnísk požiaru,“ dodala Mintálová.

Viac k témam: Dobrovoľní hasiči, Hasiči, Požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – V Hornom Hričove horela hala na spracovanie použitých batérií, zrútená strecha hasenie komplikovala (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko