V kauze korupcie v bezpečnostných zložkách má opäť vypovedať kľúčový svedok

V kauze korupcie v bezpečnostných zložkách má opäť vypovedať kľúčový svedok

10.10.2021 (Webnoviny.sk) – V kauze údajnej korupcie bývalého šéfa kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Petra G. a bývalého policajta Ladislava V. má vo štvrtok 14. októbra na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku vypovedať opätovne kľúčový svedok Dušan Bočkay a jeden ďalší svedok.

Na predchádzajúcom pojednávaní v stredu 22. septembra to avizovala Samosudkyňa Ružena Sabová. Zároveň uviedla, že po výsluchu týchto svedkov by súd mohol ukončiť dokazovanie a pristúpiť k záverečným rečiam a vyneseniu rozsudku.

Žiadali úplatok

Podľa obžaloby bývalý šéf kontrarozviedky SIS Peter G. a expolicajt Ladislav V. žiadali úplatok 400-tisíc eur od podnikateľa Dušana Bočkaya za uvoľnenie jeho zablokovaného firemného majetku zo strany Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS).

Ten mal po zaplatení uvoľniť bývalý šéf KÚFS Ľudovít Makó. Prvých 200-tisíc eur zaplatil podnikateľ pred zrušením predbežného opatrenia, potom prípad oznámil na polícii. Obaja obžalovaní, ktorí sú väzobne stíhaní, vinu odmietajú.

Kauza Judáš

Peter G. a Ladislav V. boli zadržaní a obvinení v rámci kauzy Judáš zameranej na korupciu predstaviteľov bezpečnostných zložiek. Pôvodne v rámci tejto kauzy stíhali aj bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Po jeho smrti však stíhanie zastavili.

Ďalší obvinení, konkrétne bývalý námestník riaditeľa SIS Boris Beňa a viceprezident finančnej správy Daniel Čech, uzavreli s prokurátorom dohody o vine a treste, ktoré súdy schválili. V prípade bývalého riaditeľa útvaru zvláštnych policajných činností Jozefa R. bola zase podaná samostatná obžaloba.

Viac k témam: Korupcia, Svedok
Zdroj: Webnoviny.sk – V kauze korupcie v bezpečnostných zložkách má opäť vypovedať kľúčový svedok © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko