„Verejne aktívni veriaci občania“ spísali výzvu na podporu Korčoka, podpísali ju aj niektorí politici

„Verejne aktívni veriaci občania“ spísali výzvu na podporu Korčoka, podpísali ju aj niektorí politici

28.3.2024 (SITA.sk) – „Verejne aktívni veriaci občania“ spísali výzvu na podporu Ivana Korčoka v druhom kole prezidentských volieb. Ako informoval kňaz Daniel Pastirčák, účelom výzvy je deklarovať, že Korčok nie je pre veriacich ľudí žiadnym strašiakom, ktorého sa majú dôvod obávať.

My vieme, že v prezidentských voľbách volíme nie dokonalého. Dokonalý zomrel na kríži a prináša nám nádej a tajomstvo Veľkonočnej nedele. Volíme nedokonalého, no človeka, ktorý vie, že nikdy nesmie stáť nad zákonom, ktorý vie, že pravda je skutočnou hodnotou, o ktorú slušní ľudia zápasia vo svojich životoch. Volíme človeka, ktorý chápe slobodu ako to, čo musíme chrániť a nie postupne nahrádzať korupciou, autokraciou, klamstvom, pretvárkou a cenzúrou,“ uvádza sa vo výzve.

Hrozba únosu Slovenska

Tieto prezidentské voľby sú podľa signatárov už nielen o tom, kto bude prezidentom, ale i o tom, či zvíťazí pravda nad lžou, láska nad nenávisťou a nádej nad strachom.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

V tejto situácii vnímame, že je našou povinnosťou jasne a nahlas pomenovať hrozbu autokracie a únosu Slovenska. Pozvite, prosíme, preto i Vy svojich blízkych a priateľov, známych i susedov, aby sme mali nádej, že sa prezidentom Slovenskej republiky stane človek, ktorý bude skutočne slúžiť ľuďom, všetkým bez rozdielu toho, kto vládne. Príďte voliť v sobotu 6. apríla Ivana Korčoka,“ dodali signatári výzvy.

Výzvu podpísalo 34 ľudí

Predmetnú výzvu podpísalo spolu 34 ľudí, okrem Pastirčáka napríklad expremiér Eduard Heger, spisovateľka Veronika Šikulová, europoslanec Ivan Štefanec, poslanec Branislav Škripek, výtvarníčka Dorota Sadovská alebo exposlanec Juraj Šeliga.

Exminister zahraničných vecí Ivan Korčok sa v druhom kole prezidentských volieb v sobotu 6. apríla stretne s predsedom parlamentu Petrom Pellegrinim.

Viac k témam: europoslanec, Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk – „Verejne aktívni veriaci občania“ spísali výzvu na podporu Korčoka, podpísali ju aj niektorí politici © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko