Výroky Blahu a Danka po atentáte na Fica sú neakceptovateľné, SaS pozastavila kampaň do eurovolieb (video)

Výroky Blahu a Danka po atentáte na Fica sú neakceptovateľné, SaS pozastavila kampaň do eurovolieb (video)

16.5.2024 (SITA.sk) – Po atentáte na premiéra Roberta Fica sa spustila enormná vlna nenávisti – neprijateľné osobné útoky, vykrikovanie po chodbách parlamentu, obviňovanie opozície a médií a vyhrážanie sa pomstou. Tvrdí to predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Branislav Gröhling.

Reči Ľuboša Blahu (Smer-SD) alebo Andreja Danka (SNS), že médiá a opozícia nesú zodpovednosť za útok na Roberta Fica, sú naozaj neakceptovateľné. Aj my môžeme spomínať na nedávne udalosti ohľadom covidu, vulgarizmy voči prezidentke a novinárom, alebo na vraždu novinára, ale táto polarizácia nikam nevedie,“ vyhlásil.

Vynárajú sa ďalšie otázky

Zdôraznil, že SaS nechce krajinu, v ktorej sa budú strieľať politici a iní občania len preto, že majú odlišný názor. Zároveň však dodal, že akákoľvek vecná kritika, či už pri rušení RTVS alebo pri novele Trestného zákona, nemôže byť kritizovaná a zakázaná.

Môžeme aj teraz vecne hovoriť o súvislosti s útokom na premiéra, že sa vynárajú ďalšie otázky a pochybnosti. Ak totiž Robert Fico pred pár týždňami vydal video o hrozbe, sú určite na mieste otázky o postupe bezpečnostných zložiek, úradu na ochranu ústavných činiteľov či SIS,“ podotkol.

Preto sa budú pýtať otázky na parlamentnom brannobezpečnostnom výbore alebo na výbore pre kontrolu SIS.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Prijali pozvanie do Prezidentského paláca

SaS po útoku na premiéra okamžite pozastavila kampaň do eurovolieb, kandidáti na vrátili naspäť do Bratislavy. V nasledujúcich dňoch budú vyhodnocovať situáciu a rozhodnú o ďalšom postupe. Pozvanie od prezidentky Zuzany Čaputovej a zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho do Prezidentského paláca strana prijme.

Aj naše komentáre pod statusmi strany SaS sú vypnuté, pretože tiež chceme prispieť k utlmeniu vášní,“ doplnil Gröhling a vyzval všetkých politikov aj občanov, aby sa vyvarovali akejkoľvek nenávisti a útokov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Streľba na premiéra Roberta Fica (fotografie)

Viac k témam: Novela Trestného zákona, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Prezidentský palác, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk – Výroky Blahu a Danka po atentáte na Fica sú neakceptovateľné, SaS pozastavila kampaň do eurovolieb (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko