Pellegrini odsúdil útok na detskú nemocnicu v Kyjeve, podľa prezidenta to nenaznačuje snahu Ruska sadnúť si za rokovací stôl

Pellegrini odsúdil útok na detskú nemocnicu v Kyjeve, podľa prezidenta to nenaznačuje snahu Ruska sadnúť si za rokovací stôl

9.7.2024 (SITA.sk) – Prezident Peter Pellegrini pred samitom NATO odsúdil útok na detskú nemocnicu v Kyjeve.

„Je to veľká tragédia a veľké nešťastie pre všetky obete, zranených a ich rodiny. Takéto útoky nenaznačujú snahu Ruska sadnúť si za rokovací stôl. Ale ak sa o to nepokúsime, počet obetí bude narastať nielen na fronte, ale aj v radoch civilného obyvateľstva, a Ukrajina bude z mesiaca na mesiac čoraz viac decimovanou krajinou,“ povedal slovenský prezident vo Washingtone pred začiatkom samitu Severoatlantickej aliancie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Počet obetí pondelkového ruského raketového útoku na Kyjev sa zvýšil na 31 mŕtvych a 117 zranených. Oznámil to šéf kyjevskej vojenskej správy Serhij Popko. Medzi mŕtvymi sú aj štyri deti. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Jedno z miest, ktoré Rusi v pondelok v Kyjeve zasiahli, bola detská nemocnica Ochmatdyt. Tam o život prišli dvaja ľudia, vrátane jedného lekára, a 32 utrpelo zranenia. Pátracie a záchranné operácie sa v zariadení už skončili.

Starosta Kyjeva Vitalij Kličko povedal, že 94 pacientov z detskej nemocnice previezli do iných zariadení. Osem z týchto detí je zranených. Okrem toho bolo k utorkovému ránu 57 dospelých pacientov na lôžkových oddeleniach mestských zdravotníckych zariadení. Päť z nich je vo vážnom stave.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Prezident SR, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Pellegrini odsúdil útok na detskú nemocnicu v Kyjeve, podľa prezidenta to nenaznačuje snahu Ruska sadnúť si za rokovací stôl © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet